Новини світу фінансів

Після заяв Дональда Трампа у ПАР виступили з коментарем стосовно спільної валюти.

Уряд держави стверджує, що "неправильні відомості спричинили хибне сприйняття" щодо виникнення цієї валюти.

БРІКС не має намірів щодо створення спільної валюти. Таку інформацію підтвердив уряд Південно-Африканської Республіки (ПАР) у відповідь на заяви обраного президента США Дональда Трампа про можливість введення 100% мит на товари з країн, які підтримують ідею створення "альтернативи" долару. Міністерство закордонних справ ПАР оприлюднило спростування щодо планів створення "альтернативної валюти", про що повідомляє Bloomberg.

"Останні публікації, що містять недостовірну інформацію, сприяли формуванню хибного уявлення про наміри БРІКС щодо запровадження нової валюти. Це не відповідає дійсності. Обговорення всередині БРІКС зосереджені на розвитку торгівлі між країнами-учасницями з використанням їхніх національних валют", — повідомили в організації.

Партія А заявляє про свою підтримку "збільшення використання національних валют в міжнародній торгівлі та фінансових транзакціях, щоб зменшити вплив коливань валютних курсів, не акцентуючи увагу на процесі дедоларизації".

У рамках БРІКС, що включає Бразилію, Росію, Індію, Китай та Південноафриканську Республіку, було висловлено побажання щодо реформування світової фінансової системи та введення нової "універсальної валюти", проте конкретних угод з цього приводу досягнуто не було.

Банк Нового Розвитку (NDB), заснований державами БРІКС, продовжує використовувати долар як основну валюту для своїх інвестицій, які перевищили 30 мільярдів доларів США в країнах-членах та інших країнах, що розвиваються, повідомляють засоби масової інформації.

Як стало відомо, Трамп планує ввести нові митні ставки на імпорт з Мексики, Канади та Китаю вже в перший день свого президентства. Він зазначив, що ці тарифи залишаться в силі до тих пір, поки не буде покладено край потоку наркотиків та нелегальної міграції.

Яка війна може бути спровокована Трампом і які наслідки це матиме для економіки?

Читайте також