Новини світу фінансів

У Національному банку повідомили, що станом на кінець 2024 року обсяги міжнародних резервів складуть...

До кінця 2024 року міжнародні резерви України знову перетнуть позначку у $40 мільярдів.

Цю інформацію в інтерв'ю для Укрінформу озвучив Сергій Ніколайчук, заступник голови Національного банку України.

Він підкреслив, що обсяги міжнародної підтримки залишаються стабільними, а Національний банк України обачно використовує міжнародні резерви, прагнучи забезпечити популярність гривневих інструментів.

"Із середини 2022 року нам вдалося суттєво наростити міжнародні резерви -- з близько $22 млрд до понад $40 млрд в певні періоди. За нашим прогнозом, на кінець цього року резерви знову перетнуть цю позначку ($40 млрд), враховуючи задекларовані обсяги міжнародної допомоги", -- повідомив Ніколайчук.

На його думку, наприкінці року збільшення витрат з державного бюджету є звичним сезонним феноменом. Це, в свою чергу, призводить до підвищення попиту на іноземну валюту.

"Проте це не викликає у нас занепокоєння, оскільки Національний банк враховує дані фактори у своїх прогнозах та стратегії валютних інтервенцій. Ми прогнозуємо, що в грудні структурний дефіцит валюти зросте, однак це буде компенсовано відповідним збільшенням наших інтервенцій," – зазначив Ніколайчук.

Міжнародні резерви складаються з ліквідних активів Національного банку, що включають іноземну валюту та золото. Ці резерви призначені для валютних інтервенцій та виконання зобов'язань державних органів.

Резерви розміщуються в безпечних закордонних банках та фінансових активів.

Як повідомлялось, міжнародні резерви України в жовтні, за попередніми оцінками Національного банку України (НБУ), скоротилися на 6%, або на $2,32 млрд -- до $36 млрд 578 млн.

Читайте також