У квітні державний борг збільшився на 5%: який його розмір?

Станом на 30 квітня державний та гарантований державою борг у гривневому еквіваленті становив 7 480,3 млрд грн, у валютному еквіваленті - 180 млрд дол.
Цю інформацію озвучив Данило Гетманцев, голова парламентського комітету, що займається фінансовими, податковими та митними питаннями.
За його словами, за квітень сума держборгу у гривневому розрахунку збільшилась на 5% (+357,1 млрд грн), у валютному - на 4,8% (+8,2 млрд дол.).
Він підкреслив, що з січня по квітень темпи зростання державного боргу досягли: 7,3% (+499,3 млрд грн) у гривнях та 8,4% (+13,9 млрд дол.) у валютному еквіваленті.
Гетманцев підкреслив, що майже все зростання державного боргу за 4 місяця з початку року у валютному еквіваленті становить збільшення заборгованості перед ЄС на суму 13,1 млрд дол.
За його словами, це можна пояснити наступним чином:
Зміцнення євро щодо долара на понад 10% з початку року призвело до переоцінки доларового еквіваленту боргу, який був випущений у євро.
- отриманням фінансування в рамках ініціативи G7ERA, яке класифікується як умовні боргові зобов'язання;
- отриманням макрофінансової підтримки від Європейського Союзу в обсязі 3,3 мільярда доларів у межах програми UkraineFacility.
"Внаслідок зменшення обсягів аукціонних розміщень облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) прямий внутрішній державний борг за перші чотири місяці цього року зменшився. У гривневому вираженні його скорочення становило 1,8% (-33,4 млрд грн)", - зазначив голова комітету.
Вказується, що композиція державного боргу на кінець квітня 2025 року:
- 74,5% - зовнішній борг, 25,5% - внутрішній;
- 76,4% - це борг у іноземній валюті (включаючи зовнішні зобов’язання та валютні облігації внутрішньої позики), тоді як 23,6% складає борг у національній валюті.
- 67,7% - борг із фіксованою ставкою, 32,3% - борг із змінною ставкою.
Нагадаємо:
Міжнародний валютний фонд очікує, що до 2025 року загальний державний борг України досягне 110% від рівня валового внутрішнього продукту (ВВП) країни.
Водночас у Фонді прогнозують, що загальний державний борг України зменшиться наступного року до 108,5% з подальшою тенденцією до зниження.