Новини світу фінансів

У Великій Британії спостерігається надмірне виробництво "зеленої" енергії: які рішення планують впровадити?

Велика Британія наростила обсяги виробництва енергії з вітру, але її енергетична інфраструктура не встигає адаптуватися до швидкого зростання потужностей, що викликає проблеми з перевантаженнями.

Великій Британії доводиться відключати вітряні турбіни через проблеми з надлишковим виробництвом відновлюваної енергії, у зв'язку з чим з'явилися пропозиції використовувати ці надлишки для майнінгу криптовалют. Про це пише портал Bitcoinist.

Так, ситуацію з відключенням турбін у Британії прокоментував гендиректор і голова ради директорів компанії Marathon Digital Фред Тіль. Відомий майнер висловив думку, що майнінг біткоїнів може допомогти країні впоратися з перевантаженням мережі через надлишок енергії. Він також припустив, що майнінг може зробити зелену енергетику економічно вигіднішою.

Фред Тіль наголосив, що оператори мереж і власники відновлювальних ресурсів мають усвідомлювати: інтеграція значних диспетчерських навантажень, таких як майнінг біткоїнів за межами лічильників на об'єктах відновлювальної енергетики, є єдиним ефективним рішенням для зменшення перевантаження мережі та енергетичних втрат.

Ідею також підкріпив Метью Сігел з інвестиційної компанії VanEck, зазначивши у своїй публікації в соціальних мережах, що надлишкова енергія, вироблена вітровими електростанціями, може бути використана для майнінгу біткоїнів.

"Велика Британія могла б добувати біткоїн за допомогою надлишкової енергії вітру, але замість цього вона платить операторам вітряних електростанцій мільярд фунтів на рік за те, що вони вимикають турбіни", -- зазначив Метью Сігел.

Згідно з повідомленнями, численні компанії з різних куточків світу досліджують потенціал майнінгу для вирішення питання надлишкової енергії. Проте, на даний момент, більшість енергетичних постачальників у Великій Британії не розглядають цей варіант.

Регіон Берн у Швейцарії вже дав зелене світло рекомендації, що стосується оцінки видобутку біткоїнів, яка спрямована на стабілізацію енергетичної системи за рахунок використання надлишкової відновлювальної енергії. У цей час уряд Швейцарії розглядає можливості інтеграції майнінгу біткоїнів у свою енергетичну політику.

Як повідомляється в статті, за останні кілька років Великобританія суттєво збільшила свої виробничі можливості в сфері вітрової енергії. За останні п’ять років потужності її офшорних вітрогенераторів зросли на 50%. Проте, мережеві потужності країни не встигають за стрімким розвитком вітрової енергетики, що викликає проблеми з перевантаженнями.

Читайте також