Трьох співробітників гідроелектростанції на Буковині підозрюють у незаконному привласненні близько 5 мільйонів гривень - повідомляє Українська газета Час.

Генерального директора Нижньодністровської ГЕС, керівника відділу публічних закупівель та інженера підозрюють у великомасштабній розтраті майна в умовах воєнного стану. Розслідування стосується суму близько 5 мільйонів гривень, які були витрачені під час ремонтних робіт на станції. Підозрюваним загрожує покарання у вигляді ув’язнення терміном до 12 років.
Цю інформацію оприлюднили на веб-ресурсі Державного бюро розслідувань.
За інформацією ДБР, це організував гендиректор, який залучив керівницю відділу публічних закупівель та інженера підприємства. Cтанція уклала договори з двома приватними компаніями на виконання ремонтних робіт, ймовірно, за завищеними цінами. Тендерна документація нібито була оформлена так, щоб перемогли заздалегідь визначені підрядники.
Незважаючи на те, що Держаудитслужба виявила порушення та притягнула до адміністративної відповідальності керівника відділу, підрядні контракти залишилися без змін. Чотири укладені угоди, загальна сумма яких складає близько 16 мільйонів гривень, передбачали укріплення споруд гідроелектростанцій, створення систем для відведення стічних вод та зміцнення певних ділянок інфраструктури.
Згідно з висновком експертів, реальна вартість цих робіт була менша на 4,8 мільйона гривень. За попередніми даними слідства, "переплачені" гроші розподілили між учасниками інциденту.
Крім того, здійснюється контроль за дотриманням безпечних стандартів під час проведення ремонтних робіт. На даний момент не виявлено жодних загроз для станції.
7 травня співробітники Державного бюро розслідувань здійснили обшуки в офісах та residences чиновників. Вони конфіскували фінансові документи, електронні носії інформації, мобільні телефони, а також близько 25 мільйонів гривень готівкою в різних валютах.
Трьом особам висунуто підозру у розкраданні майна шляхом зловживання своїм службовим становищем, скоєному організованою групою, повторно і в значних обсягах, під час воєнного стану. Їм може загрожувати до 12 років тюремного ув'язнення.
В даний момент здійснюється перевірка ймовірної причетності інших чиновників.
Процесуальне управління виконує прокуратура Вінницької області.
Джерело інформації: Суспільне Чернівці.