Трамп сприяв досягненню біткоїном нового історичного максимуму: яка тепер вартість 1 BTC?
Криптовалюта біткоїн досягла нового історичного максимуму - 11 липня її ціна вперше перевищила 118 тисяч доларів за 1 BTC. Експерти вважають, що це пов'язано з економічною політикою адміністрації президента США Дональда Трампа.
Згідно з даними Coinmarketcap, в моменті ціна за біткоїн сягала $118 814, таким чином, від початку року курс активу зріс більш ніж на 27%. В Reuters це пояснили інтересом інституційних інвесторів до біткоїна завдяки криптодружній політиці Білого дому.
"Новий рекорд біткойна зумовлений постійним накопиченням з боку інституційних інвесторів. Ключові учасники ринку розширюють свої позиції, що призводить до зменшення ліквідності на біржах", - зазначає Джошуа Чу, співголова Гонконгської асоціації Web3.
У березні Трамп підписав указ про створення стратегічного криптовалютного резерву США. Крім того, відомі в індустрії криптооптимісти були призначені на високі посади, зокрема:
Крім того, зміна курсу зумовлена тиском Трампа на Федеральну резервну систему США. Він не лише закликав знизити базову процентну ставку на 1-2 відсоткових пункти (в даний момент вона становить 4,25-4,50%), але й відкрито критикував голову установи Джерома Пауела, називаючи його "інтелектуальною середнячкою" та заявляючи про "занадто низький рівень IQ для виконання його обов'язків".
Цей різкий рух біткоїна став несподіваним для ринку, що підтверджує ліквідація позицій криптотрейдерів, яка перевищила $1,3 млрд всього за добу (з цієї суми приблизно $680 млн стосувалося саме біткоїна). З цієї загальної суми, $1,14 млрд припадало на "короткі" позиції, що означає, що трейдери робили ставки на падіння вартості активів.
На цьому фоні відкритий інтерес до ф'ючерсів на Bitcoin за останні 4 години підвищився на 2 мільярди доларів. При цьому ринковий баланс став більш позитивним, з "бичачими" ставками, які складають 52%, що свідчить про зростання кількості прогнозів на подальше підвищення ціни.
Раніше OBOZ.UA інформував, що в Україні планують створення національного крипторезерву. У Верховній Раді зареєстровано законодавчий проєкт, який надає Національному банку можливість на власний розсуд включати віртуальні активи до резервів країни. При цьому не зазначено жодної конкретної криптовалюти.