Новини світу фінансів

Трамп запевняє, що митні збори на європейські товари будуть введені "безумовно".

Президент США Дональд Трамп перед запровадженням радикальних мит на товари з Китаю, Мексики та Канади заявив, що "абсолютно точно" введе їх і на товари з Європейського Союзу.

"Чи планую я запровадити мита на імпорт з ЄС? Вам потрібна чесна відповідь чи політично коректна? Безумовно. Європейський Союз поводився з нами вкрай неприязно," - заявив Трамп, звинувативши блок у нечесних торгових практиках.

На його думку, європейські ринки в значній мірі залишаються недоступними для американських товарів. «Вони не купують наші автомобілі, не зацікавлені в нашій сільськогосподарській продукції, фактично не хочуть нічого з того, що ми пропонуємо», – зазначив Трамп.

Він звернув увагу на значний торговельний дисбаланс між Сполученими Штатами та Європейським Союзом, обіцяючи вжити "істотні" кроки, хоча конкретні деталі не були розкриті. Раніше Трамп висловлював загрози щодо впровадження додаткових мит у розмірі від 10 до 20 відсотків на товари, що імпортуються з ЄС.

Під час першого президентського строку в 2018 році Трамп запровадив мита на імпорт європейської сталі та алюмінію, що спонукало ЄС відповісти митами на американські бурбон, мотоцикли Harley-Davidson і джинси.

Уже з 1 лютого Трамп пообіцяв запровадити мита в 25% на товари з Мексики та Канади і 10% - з Китаю.

За його словами, ці три держави більше не мають можливості вплинути на ситуацію, щоб уникнути її. Проте президент США висловив можливість винятку для 10% канадської нафти. З іншого боку, він оголосив про намір в середині лютого ввести розширені тарифи на нафту та природний газ, що вже сприяло підвищенню цін на нафтові ресурси.

Речниця Білого дому Керолайн Левітт заявила журналістам на брифінгу, що подробиці щодо указу будуть оприлюднені протягом суботи.

Як зауважує Reuters, цей крок Трампа потенційно порушить щорічний двосторонній товарообіг США з трьома найбільшими торговельними партнерами на понад 2,1 трильйона доларів. Сам Трамп визнав, що високі мита можуть призвести до підвищення витрат американців, але сказав, що в довгостроковій перспективі його не турбує їхній вплив на фінансові ринки.

Канада та Мексика оголосили про свою готовність швидко реагувати у разі, якщо Трамп вирішить ввести мита.

30 січня Трамп пригрозив країнам БРІКС стовідсотковими митами і "прощанням з можливістю продавати свої товари на чудовому ринку США", якщо ті відмовляться від американського долара як міжнародного платіжного засобу.

У БРІКС спочатку входили п'ять членів: Бразилія, Росія, Індія, Китай та ПАР. На початку 2024 року до них приєдналися Єгипет, Ефіопія та ОАЕ, а на початку 2025 - Індонезія. З ініціативою створити в рамках БРІКС незалежну платіжну і розрахункову систему виступив президент Росії Володимир Путін. Він розраховує, що введення альтернативної, не західної валюти, дасть РФ змогу знизити вплив санкцій, запроваджених Заходом через її війну проти України, які особливо сильно вдарили по її фінансовому сектору.

Читайте також