Новини світу фінансів

Трамп вважає, що Путін не є перепоною для досягнення миру та висловив критичні зауваження на адресу Зеленського.

Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп висловив думку, що Володимир Путін, президент Росії, "знаходиться за столом" переговорів. Однак він не зміг чітко визначити, чи планує вводити нові санкції проти Росії через відсутність результатів від попередніх заходів. Цю інформацію він озвучив під час інтерв'ю для Fox News, про що повідомляє hromadske.

Цю бесіду фіксували під час поїздки Трампа до Об'єднаних Арабських Еміратів, і, ймовірно, це сталося перед закінченням переговорів між делегаціями України та Росії в Стамбулі.

Трамп пояснив, що відмовився від поїздки до Туреччини через надмірно напружений графік і не хотів розчаровувати Об’єднані Арабські Емірати. Він підкреслив, що Путін "присутній на переговорах" і нібито прагнув цієї зустрічі в Стамбулі, але Трамп вважав, що без його участі переговори не можуть відбутися.

Він підкреслив значення особистої зустрічі з Путіним: "Я вже втомився від того, що інші люди ведуть переговори. Стів Віткофф зробив чудову роботу, але це дійсно складне завдання, і, на мою думку, через свою посаду я єдиний, хто може його реалізувати".

Трамп також вважає, що володимир путін "втомився від цього всього".

"Він не виглядає добре, але прагне змін. Пам'ятайте, все це мало завершитися протягом тижня. Якби не його затримка в болоті з танками, вони могли б дістатися Києва всього за п'ять годин. І ви ж пам'ятаєте, хто надав 'джавеліни'? Це був Дональд Трамп", - зазначив президент США.

У відповідь на запитання про те, чи вважає він Путіна бар'єром для досягнення миру, Трамп зазначив: "Зверніть увагу, моя зустріч із Зеленським була досить складною, оскільки мені не сподобалися його слова. Він не робить ситуацію простішою, і я завжди стверджував, що у нього немає реальних можливостей. Ви маєте справу з величезною армією та людиною, яка є відважною і має хороше оснащення".

Протягом бесіди Трамп неодноразово ухилявся від чіткої відповіді на питання щодо можливого посилення тиску на Путіна, зокрема через введення санкцій на російську нафту.

Трамп повідомив, що готовий застосувати важелі впливу "якщо це стане необхідним", зокрема в разі відсутності угоди, але висловив бажання "не вдаватися до цього". Він також зазначив, що Росія переживає складні часи через економічні труднощі та зниження цін на нафту.

"Давайте подивимося, що відбудеться після Туреччини," - зауважив він.

Він також підкреслив, що під час свого близькосхідного туру отримав в 12 разів більше, ніж витратили Сполучені Штати в Україні.

"Гроші - це гроші. Що непокоїло мене - це те, як, вибачте за слово, це було пр*срано. Я не міг дивитися на ці чеки на 60 мільярдів доларів. Кожен раз, коли Зеленський - я думаю він найкращий продавець у світі, кращий за мене - приїжджав до Вашингтона, він ішов зі 100 мільярдами", - сказав він.

Трамп поскаржився, що США виділили Україні більше коштів, ніж Європа, хоча "мало б бути навпаки".

"Якщо мені вдасться вирішити цю складну ситуацію – а це справді серйозна проблема – то путін ніколи б не наважився на це, якби я займав пост президента. Ми отримали цей хаос у спадок. Впевнений, що це питання з часом вирішиться. Але варто зазначити, що путін прагнув захопити всю [Україну], а не лише частину", – зазначив Трамп.

За інформацією Львівського порталу, 16 травня в Стамбулі відбулись переговори між українською та російською делегаціями. Українську команду очолював міністр оборони Рустем Умєров, оскільки зустрічі на рівні президентів Володимира Зеленського та Володимира Путіна не відбулося.

Делегацію Росії очолював Володимир Мединський, який є помічником президента Путіна.

Гакан Фідан, міністр закордонних справ Туреччини, оголосив, що за результатами переговорів учасники досягли угоди про обмін полоненими в співвідношенні "тисяча на тисячу". Також сторони узгодили обмін письмовими пропозиціями щодо припинення вогню та мають намір "принципово" знову зустрітися.

Згідно з інформацією від ЗМІ, російська делегація представила "непрактичні" вимоги, які "суттєво перевищують рамки всіх попередніх переговорів". Зокрема, повідомляється, що для досягнення угоди про припинення вогню Україні слід вивести свої збройні сили з певних регіонів.

Додатково, повідомляється, що Москва, нібито, вимагала закріплення нейтрального статусу України, що передбачає відсутність іноземних військових сил і зброї масового знищення, а також відмови від репарацій і визнання анексії Криму та ще чотирьох регіонів, які частково залишаються під українським контролем.

Перед стартом переговорного процесу Зеленський зазначив, що якщо не вдасться досягти навіть угоди про припинення вогню, це стане беззаперечним свідченням того, що Путін руйнує дипломатичні зусилля.

Читайте також