Новини світу фінансів

Трамп здатен викликати різке зниження валют у країнах, що перебувають на стадії розвитку.

Які подробиці відомі про стратегічний план Трампа, спрямований на девальвацію валют країн, що перебувають на етапі розвитку?

Відзначається, що команда аналітиків Bank of America під проводом Девіда Хонера прогнозує, що основний вплив відчує китайський юань.

Зокрема, експерти прогнозують, що в разі, якщо адміністрація Трампа запровадить 40% мита на китайські імпортні товари, то вже в першій половині наступного року курс юаня може знизитися до 7,6 за долар.

Запровадження 60% мит може спричинити зниження вартості юаня до 8 одиниць за долар, тоді як наразі він коливається приблизно на рівні 7,24.

Це матиме наслідки для активів ринків країн, що розвиваються.

Крім того, Хонер вважає, що в умовах зниження валют у країнах, що розвиваються, зниження цін на нафту може негативно вплинути на високодохідний суверенний борг, збільшуючи спреди до 100 базисних пунктів.

Аналітик передбачає, що інвестори можуть почати виводити свої капітали з країн, що розвиваються.

Індекс MSCI для валют країн, що розвиваються, знизився приблизно на 1% з моменту, коли Трамп знову зайняв пост президента, через побоювання з приводу можливих нових торгових мит та загострення конфлікту між Росією та Україною. Найбільше постраждали валюти Східної Європи.

Аналітики Bank of America звертають увагу на те, що ескалація торгового конфлікту між США і Китаєм може призвести до збільшення інтересу до певних активів на ринках країн, що розвиваються, в умовах прогнозів щодо суттєвого підвищення курсу долара в першій половині 2025 року.

Проте наразі аналітики радять інвестувати в долар у порівнянні з валютами країн, що розвиваються, зокрема, проти юаня та південноафриканського ренду.

Вони виявляють інтерес до місцевих облігацій Бразилії, Угорщини, Польщі та Туреччини, однак рекомендують почекати, поки долар досягне свого максимуму на початку 2025 року.

Читайте також