Торгові тарифи Трампа внесли суттєві зміни у глобальну економіку. Міжнародний валютний фонд оприлюднив свій оновлений прогноз щодо світової інфляції на найближчі два роки.

У розвинених економіках інфляція 2026 року повернеться до цільового показника, досягнувши 2,2%, в економіках, що розвиваються, -- 4,6%. Про це йдеться в прогнозі МВФ World Economic Outlook за квітень 2025 року, яким володіє NV Бізнес.
У порівнянні з січневим оновленням WEO-2025, новий прогноз щодо світової інфляції на 2025 рік виявився дещо підвищеним.
Для держав з розвиненою економікою прогноз інфляції на 2025 рік було підвищено на 0,4 процентних пункти.
Найбільшою мірою прогноз переглянуто для Великої Британії (плюс 0,7 відсоткового пункту) і США (плюс 1 відсотковий пункт). Для США визначальним фактором при перегляді стало підвищення цін у секторі послуг і шок пропозиції, викликаний тарифами, введеними адміністрацією Дональда Трампа.
Прогноз для єврозони залишився незмінним.
Серед країн з ринком, що формується, та економік, що розвиваються, перегляди неоднозначні. В Азії очікується зниження інфляції на 0,5 п. п.
Прогноз для України був оновлений з позитивною динамікою.
Отже, за даними Міжнародного валютного фонду, середньорічний темп зростання споживчих цін в Україні в 2024 році очікується на рівні 6,5%. Прогноз для 2025 року становить 12,6%, а на 2026 рік - 7,7%. Варто зазначити, що це не слід плутати зі зростанням цін, підрахованим за підсумками року.
"Загалом прогнози щодо інфляції стали більш оптимістичними, однак вони ще не досягли рівнів, характерних для періоду до пандемії, і залишаються під впливом значної невизначеності," - відзначили в Міжнародному валютному фонді.
"Зокрема, ефект нових тарифів на інфляцію в різних країнах буде залежати від сприйняття цих тарифів як тимчасових чи постійних, а також від того, в якій мірі компанії коригують свої маржі для покриття зростання витрат на імпорт. Крім того, важливим фактором є те, в якій валюті - доларах США чи місцевій валюті - оформлюються рахунки за імпорт", -- зазначили у Фонді.
Як стало відомо, керівниця Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва розкрила фактори, що спричинили виникнення глобальної торговельної війни.
СОТ оновила свої передбачення щодо динаміки світової торгівлі товарами, прогнозуючи зменшення обсягів торгівлі до кінця 2025 року.