Новини світу фінансів

В Україні вперше зафіксовано подібне: офіційний курс євро досяг нового історичного максимуму.

Національний банк (НБУ) оновив офіційний курс євро на 1 липня до 48,99 грн. Це одразу на 21 коп. перевищує поточний. А також є рекордом в історії України.

Цю інформацію надали в Національному банку України. Згідно з їхніми даними, на 30 червня офіційний курс євро досяг 48,78 гривень, що є найвищим показником на даний момент.

Слід зазначити, що протягом останніх двох тижнів офіційний курс євро в Україні було оновлено вже шість разів. Перший раз це сталося 11 червня, коли Національний банк України переглянув курс (на 12 червня) з 47,5 до 48,08 гривень. Таким чином, з того часу офіційний курс зріс на 1,49 гривні.

Проте, спеціалісти в цій галузі передбачали подібний сценарій. Як зазначила фінансова аналітикиня Олена Сосєдка, до кінця 2025 року курс євро має всі шанси суттєво підвищитися. Вона прогнозує, що в грудні його значення може досягти 49-50 гривень.

На думку експертки, існує кілька причин для цього. Серед них:

"До грудня євро цілком реально може наблизитися до позначки 49-50 грн. І тут головна рекомендація - уважно слідкувати за ринком і уникати панічних рішень", - зазначила експертка.

Міжнародний валютний фонд висловився щодо можливості переходу України на євро.

У той же час директор Міжнародного валютного фонду Вітас Васіляускас зазначив, що приєднання до Європейського Союзу передбачає перехід на європейську валюту – євро. Таким чином, Україні необхідно внести зміни в свою правову систему, щоб вона відповідала європейським стандартам.

"Основною метою, яка для мене є пріоритетною, є інтеграція України до Європейського Союзу. Потрібно просто внести зміни у свою правову систему і стати частиною цього спільноти," - зазначено у повідомленні.

Проте, в найближчому майбутньому Україна не планує відмовлятися від гривні на користь переходу на євро. Заступник голови Національного банку Сергій Ніколайчук зазначив, що це питання ще дуже далеко. Оцінка готовності та доцільності такого переходу буде проведена лише через 10-15 років.

Як повідомлялося на OBOZ.UA, фінансовий аналітик Олексій Козирев висловив думку, що, незважаючи на зростання впливу євро на світових ринках, покладатися виключно на цю валюту не є доцільним. Він зазначає, що економіка Європейського Союзу все ще перебуває на межі рецесії та стагнації, а економічна нерівність серед країн-членів Союзу зростає. При цьому "локомотиви" європейської економіки, зокрема Німеччина та Франція, не здатні підняти загальні показники всього блоку.

Читайте також