Новини світу фінансів

В Україні спостерігається безпрецедентний курс: офіційний євро значно піднявся і встановив новий історичний максимум.

Національний банк України встановив новий офіційний курс євро на 22 квітня, який склав 47,77 грн. Це на 74 копійки більше, ніж попередній курс, і водночас є найвищим показником за всю історію країни.

Про це розповіли у самому НБУ. За його даними, попередній рекордний курс діяв 15 квітня - він складав 47,03 грн.

Існує кілька факторів, які можуть впливати на підвищення валютного курсу, як раніше зазначали в Центрі економічної стратегії (ЦЕС). Зокрема:

Ці валютні фіксинги, які обчислює агентство Bloomberg, активно використовуються в фінансовому секторі для оцінки інвестиційних портфелів, проведення валютних транзакцій та здійснення хеджування валютних ризиків.

Найшвидше підвищення курсу за останні 15 років.

На початку минулого тижня (14-20 квітня) євро показав найвищий темп зростання за останні 15 років, досягнувши курсу 1,1413. Цей ріст був викликаний торговельною війною, розпочатою президентом США Дональдом Трампом, яка поставила під сумнів стабільність долара як міжнародної валюти.

На думку аналітиків Bloomberg, євро має потенціал для подальшого зміцнення в найближчому майбутньому. Вони прогнозують, що в наступні місяці курс євровалюти може досягти позначки 1,2.

"Євро виступає основним вигодонабувачем від зниження курсу долара. Інвестори переосмислюють значення американської валюти в глобальній фінансовій системі після того, як президент Дональд Трамп вніс дестабілізацію на ринки через введення мит і загострення торгової війни з Китаєм", - повідомили експерти.

Згідно з інформацією від investing.com, на 16:07 за київським часом курс євро до долара становив 1,15. Це на 1,24% більше в порівнянні з попередньою торгівлею.

Як повідомляє OBOZ.UA, Кабінет міністрів України ухвалив законопроєкт, що передбачає виконання вимог Європейського Союзу для інтеграції в систему європейських платежів (SEPA). Це означає, що після завершення всіх необхідних процедур Україна зможе долучитися до зони платежів у євро. Проте це не означає, що країна перейде на євровалюту, адже мова йде лише про банківські транзакції. Вступ до SEPA відкриє нові можливості для євроінтеграції та може призвести до зниження комісій за грошові перекази між Україною та країнами ЄС.

Читайте також