Новини світу фінансів

Так, терпіння вичерпалося. Двадцять країн зупинили обслуговування карток найбільшого банку Росії — ось перелік.

Фінансові установи з 20 держав зупинили обробку карток UnionPay, виданих Газпромбанком, у зв'язку з американськими санкціями.

Зняття готівки стало неможливим у таких країнах, як Аргентина, Угорщина, В'єтнам, Греція, Єгипет, Індія, Індонезія, Казахстан, Камбоджа, Катар, Марокко, Мексика, Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ), Таїланд, Туніс, Туреччина, Узбекистан, Південноафриканська Республіка (ПАР), Південна Корея та Японія, згідно з інформацією від The Moscow Times.

У цьому контексті в Уругваї банкомати забороняють використання таких карток і рекомендують звернутися до банку, який їх видав.

Раніше стало відомо, що російське представництво одного з ключових китайських банків ухвалило рішення припинити співпрацю з клієнтами з Росії.

Проблеми з фінансовими розрахунками між китайськими банками і Росією виникли наприкінці 2023 року. Причиною цього стало розпорядження президента США Джо Байдена, яке надало американському Міністерству фінансів можливість впроваджувати вторинні санкції щодо банків інших країн, що співпрацюють із санкційними російськими підприємствами та підтримують оборонну промисловість Російської Федерації.

У квітні 2024 року кілька китайських банків зупинили обробку платежів у юанях з Росії через побоювання щодо можливих вторинних санкцій з боку Сполучених Штатів.

У липні 2024 року китайські фінансові установи оголосили, що вважають юані, що походять з Росії, "нечистими" і відмовляються їх приймати. Наразі близько 80% транзакцій у юанях повертаються назад до Росії. Крім того, надходили повідомлення про те, що Центральний банк готується до можливого сценарію, коли буде необхідно призупинити торги юанем на біржі.

13 серпня 2024 року повідомлялося про те, що в Росії закрили виведення з рахунків останньої доступної іноземної валюти.

16 серпня 2024 року банки США почали обмежувати доступ до рахунків росіян, якщо вони намагалися скористатися їхніми фінансовими послугами з території Росії, зокрема для проведення переказів або платежів.

21 листопада 2024 року Міністерство фінансів США запровадило санкції проти Газпромбанку, одного з найбільших російських банків.

Проблеми виникли в Bank of China, China Construction Bank, Industrial and Commercial Bank of China і Agricultural Bank of China.

21 листопада 2024 року Сполучені Штати ввели обмежувальні заходи щодо Газпромбанку та шести його закордонних дочірніх компаній, розташованих в Африці, Гонконзі, Люксембурзі та на Кіпрі.

Кредитна організація зберігала доступ до системи SWIFT, незважаючи на війну в Україні, і була головним "хабом" для газових розрахунків із Європою. Управління з контролю за іноземними активами США (OFAC) зазначило в обґрунтуванні, що Газпромбанк є активним учасником фінансування війни проти України, зокрема за його допомогою здійснюють операції з купівлі військового обладнання, а також виплати солдатам. Разом із ДПБ під санкції, що передбачають блокування всіх активів, потрапили ще 50 російських банків, включно із "ДОМ.РФ" та БКС-банком, а також 15 чиновників фінансового блоку, зокрема двоє заступників голови ЦБ -- Віктор Чистюхін і Дмитро Тулін.

23 листопада 2024 року з'явилася інформація про те, що найбільший банк Великої Британії припинив обробку платежів, які надходять з Росії та Білорусі.

Читайте також