Новини світу фінансів

Свириденко звернулася до ОЕСР з проханням підвищити рівень ризиків для України.

Перший віцепрем'єр та міністр економіки України Юлія Свириденко звернулася до генерального секретаря Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) Матіаса Корманна з проханням змінити категорію ризиків для України, підвищивши її з сьомого до шостого класу.

"Наразі Україна належить до сьомого класу ризиків. Ми хотіли звернути вашу (ОЕСР - ІФ-У) увагу і ще раз наголосити про необхідності перекваліфікувати групу ризиків для України на шостий клас", - сказала вона на презентації ОЕСР оглядів України у вівторок в Києві і додала, що це зробить, в першу чергу, страхування ризиків для України більш доступними.

Окрім цього, Свириденко закликала залучити фахівців ОЕСР до створення промислової стратегії України, а також провести оцінку стратегії зайнятості, над якою працює Міністерство економіки, яка слугує орієнтиром для Ukraine Facility.

"Я впевнена, що ваші знання у сфері інфраструктурної політики можуть суттєво змінити ситуацію на українському ринку", - зазначила міністерка.

Згідно з даними на веб-сайті ОЕСР, у рамках системи країн-учасників цієї організації ризик країни включає в себе ризики, пов'язані з переказами та конвертованістю. Це означає, що існує ймовірність, що уряд може встановити контроль над капіталом або валютним курсом, що ускладнить підприємствам можливість конвертувати місцеву валюту в іноземну або здійснювати фінансові перекази своїм кредиторам за кордоном. Крім того, до ризиків також належать випадки форс-мажору, такі як війни, експропріація, революційні події, громадянські заворушення, а також природні катастрофи, наприклад, повені і землетруси.

Всього існує сім класів ризиків, де сьомий - найбільш ризиковий.

Як було зазначено раніше, у вівторок, 6 травня, Корманн відвідав Київ з метою представлення Економічного огляду та Звіту про доброчесність України.

Він акцентував на важливості вдосконалення державних фінансів та інвестиційної привабливості, а також на доцільності використання бюджетних коштів та їх ефективності.

За його словами, ОЕСР також почала готувати своє бачення реформ, які будуть необхідні після настання миру, зокрема, реформу економіки для покращення бізнес-середовища й інвестиційного клімату.

Серед іншого, озвучено необхідність реформ у сфері освіти, в фіскальній галузі, пенсійній сфері та у зменшенні бюрократії.

ОЕСР також звернула увагу на необхідності боротьби з тіньовими секторами економіки.

Читайте також