Новини світу фінансів

"Сучасна гривня повинна відгукуватися в серцях усіх, хто нині живе," -- зазначає Національний банк, анонсуючи новий дизайн банкнот.

Національний банк України (НБУ) розпочинає відкриту дискусію про майбутній вигляд гривні.

Цю інформацію голова правління НБУ Андрій Пишний висловив у своїй статті на платформі "Історична правда".

Яким чином має змінитися вигляд нашої національної валюти, щоб вона відображала не лише минуле, але й сучасність та майбутнє? Які повідомлення повинна нести українська гривня, щоб відображати цінності нашої країни та важливі історичні події, які ми переживаємо? Національний банк запрошує до обговорення цих питань. Хоча ми поки що не плануємо терміново змінювати дизайн банкнот, нам важлива ваша думка – ми хочемо почути думки українців, зокрема істориків, митців, фахівців та простих громадян, -- зазначив Андрій Пишний.

Він нагадав, що нинішній дизайн банкнот гривні був затверджений у 1992 році та зазначив, що у Європейському Союзі втретє, з часу появи банкнот євро у 2002 році, планують змінити їх.

Звичайно, за цей період гривня зазнала модернізації, і тепер в обігу перебуває вже четверте технологічне покоління цієї валюти, що має покращений рівень захисту. Проте основна концепція залишилася такою ж: на лицьовій стороні розміщені портрети видатних осіб, які зробили вагомий внесок у становлення Української держави в різні історичні епохи. А на зворотному боці можна побачити архітектурні пам'ятки, що пов'язані з діяльністю цих видатних діячів, зображених на лицьовій стороні, -- додав він.

Одночасно керівник НБУ висловив впевненість, що протягом останніх трьох десятиліть Україна зазнала значних змін, як і самі українці.

"Сьогодні ми творимо нову знакову главу нашої історії — на полях битв і в душах сучасних героїв, які живуть серед нас в Україні... Чи має сьогоднішнє покоління, що переживає ці важкі часи, право висловити свою думку щодо символів, які б вони хотіли бачити на наступній банкноті? Для мене це не просто питання," — зазначив Андрій Пишний.

Достеменно відомо, що Національний банк України мав намір провести другий експеримент щодо застосування цифрової гривні (е-гривні).

Читайте також