Новини світу фінансів

Ставки виявилися вище рівня інфляції. НБУ зафіксував значний приріст депозитів у гривні.

Національний банк України відзначає, що на сьогоднішній день процентні ставки за строковими депозитами в гривні для населення є вищими за рівень чинної інфляції. Це сприяє зростанню обсягу гривневих депозитів, які населення розміщує в банках.

Цю інформацію в інтерв'ю для Укрінформу озвучив Сергій Ніколайчук, заступник голови Національного банку України.

"За даними на кінець жовтня, дві третини всіх депозитів клієнтів у банках зберігаються в національній валюті", -- зазначив він. -- "З початку року обсяг гривневих депозитів зріс на понад 100 млрд грн, що становить близько 7%, а з моменту початку повномасштабного вторгнення цей показник перевищує 830 млрд гривень, або близько 90%. Серед гривневих коштів клієнтів у банках 56% припадає на рахунки юридичних осіб".

За інформацією Ніколайчука, з початку 2024 року обсяги гривневих активів юридичних осіб у банківських установах зросли на 6%, а з моменту початку повномасштабного вторгнення вони збільшилися вдвічі.

З початку року гривневі заощадження фізичних осіб у банках збільшилися на 8%, а з 24 лютого 2022 року їхній приріст становить приблизно 80%.

"Якщо говорити саме про строкові гривневі кошти українців, то їхня частка -- близько 35% від усіх гривневих коштів населення. У 2024 році маємо приріст на 20 млрд гривень або на 8%, а з початку повномасштабного вторгнення -- на близько 80 млрд гривень або на 44%", -- повідомив Ніколайчук.

У структурі строкових депозитів фізичних осіб у національній валюті вклади зі строком понад три місяці становлять 98%.

Ніколайчук підкреслює, що процентні ставки на строкові гривневі депозити для населення наразі є досить високими, перевищуючи як чинний рівень інфляції, так і прогнози щодо її майбутніх змін.

"Це помітно проявляється у стабільному збільшенні гривневих депозитів, які населення розміщує в банках," -- зазначив він. "Зокрема, процентні ставки по депозитах в гривні для населення на терміни від трьох місяців коливаються приблизно на рівні 13% річних. І навіть із урахуванням податку на доходи фізичних осіб ці ставки залишаються вище за 10%."

Читайте також