Новини світу фінансів

Ставка Путіна не спрацювала. Ціна на російську нафту не виправдала очікувань Кремля.

Середня ціна російської нафти, розрахована в рублях, у липні залишилася нижчою за закладений у бюджет на 2025 рік цільовий показник.

Цю інформацію надає Reuters. Зміцнення рубля, який зріс приблизно на 45% з початку року, викликане зменшенням геополітичної напруженості та суворою грошово-кредитною політикою Центрального банку Росії.

Міжнародні ціни на нафту, виражені в доларах, за цей час втратили близько 10% своєї вартості.

За даними агентства, середня вартість російської нафтової суміші, яка використовується для оподаткування, у перші дві декади липня становила 4701 рубль за барель. Ця цифра приблизно відповідає показникам червня, проте на 11,1% нижча від переглянутого бюджетного прогнозу.

Міністерство фінансів оголосило, що бюджетний дефіцит у першій половині року досяг 3,69 трильйона рублів (еквівалентно $47,31 мільярда), що становить 1,7% від валового внутрішнього продукту. Ці показники відповідають річним прогнозам.

У квітні Росія підвищила оцінку дефіциту бюджету на 2025 рік з 0,5% до 1,7% ВВП після зниження прогнозу доходів від енергоносіїв на 24% в очікуванні тривалого періоду низьких цін на нафту.

Вартість нафти в рублях визначається з урахуванням курсу російської валюти, який становить 78,39 рублів за долар США в перші дві декади липня, а також середньої ціни на нафту, що дорівнює 59,97 доларів за барель.

Уряд Росії встановив цільову ціну нафту на рівні 5281 рубля за барель і курс 94,3 рубля за $1. При цьому ціна, номінована у доларах, встановлена на рівні $56 за барель.

Як раніше зазначалося, президент України Володимир Зеленський виступив з ініціативою щодо встановлення верхньої межі цін на російську нафту на рівні $30 за барель. Він також акцентував на необхідності максимальної ізоляції агресора — Росії, щоб покласти край війні в Україні та унеможливити для Кремля реалізацію подальших агресивних дій проти інших країн.

Європейський Союз вирішив відкласти зниження цінової межі на російську нафту до $45 через конфлікт між Ізраїлем та Іраном.

У липні 2025 року стало відомо про те, що Єврокомісія запропонує новий механізм обмежень цін на російську нафту.

Читайте також