Сполучені Штати висунули Києву умови для отримання 20 мільярдів доларів з активів Російської Федерації.
Україна не планує повертати ці фінанси, якщо не буде отримано компенсацій від Російської Федерації.
Уряд України планує залучити 20 мільярдів доларів від Вашингтона через спеціальний фонд, що належить Світовому банку.
Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів від 6 грудня 2024 року № 1388.
Документом були визначені ключові умови угоди з умовними зобов'язаннями, в рамках якої Україні надається кредит від американського Федерального фінансового банку на термін 40 років на суму до 20 мільярдів доларів.
Операція з умовними зобов'язаннями виконується через укладення угоди на купівлю сертифіката між Україною, Федеральним банком фінансування та Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), а також через договір гарантії і погашення кредиту.
Фінансування за позикою здійснюється через переказ коштів до Фонду фінансового посередництва, створеного для залучення ресурсів для інвестування в розвиток України, який було засновано Світовим банком 10 жовтня 2024 року.
На суму кредиту нараховуються відсотки за ставкою, що складається з фіксованої річної ставки в 1,3% та поточної середньої дохідності за активними векселями Казначейства США.
Погашення та обслуговування кредиту здійснюється за рахунок джерел, не пов'язаних із державним бюджетом України, зокрема завдяки доходам, отриманим від заморожених активів Російської Федерації, у відповідності з Механізмом кредитної співпраці для України, установленим угодою з Європейським Союзом.
"Федеральний фінансовий банк або USAID володіють певними обмеженнями у вимозі повернення позик за рахунок державного бюджету, зокрема у випадках, коли необхідно здійснити компенсацію або відшкодування збитків, завданих державному бюджету внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України", - зазначено в постанові.
Остаточне погашення позики здійснюється через 40 років від дати випуску сертифіката щодо заборгованості.