Новини світу фінансів

Скільки коштів необхідно для комфортного життя в Києві: досвід місцевих жителів щодо доходів і витрат.

Інтернет-користувач зазначив, що його сім'ї в столиці 40 тисяч гривень ледве вистачає на закриття базових потреб.

Мінімальна зарплата в Україні зараз 8 тисяч гривень, а середня в Києві, як підрахував портал із пошуку вакансій work.ua, - сягнула позначки 28 тисяч грн.

У столиці оренда житла залишається високою: на березень середня ціна оренди однокімнатної квартири досягла 16,5 тисячі гривень. А вже в квітні для окремих будинків спостерігався різкий ріст комунальних платежів. Додатково, жителі міста відчувають фінансовий тягар через зростання цін на продукти, послуги, одяг та взуття.

УНІАН вирішив дослідити, яка зарплата є достатньою для комфортного життя в Києві, і звернувся до думок користувачів інтернету на форумі Kidstaff. Мешканці столиці поділилися інформацією про свої доходи та витрати.

5 травня один з користувачів повідомив, що місячний дохід його сім'ї складає 1 400 доларів, що в еквіваленті становить близько 57 тисяч гривень. Він зазначив, що вони проживають у власному будинку, не розкошують і задовольняються лише основними потребами, такими як харчування та комунальні витрати, а також купують лише мінімум нового одягу та взуття.

Інший учасник розповів, що його родина складається з двох дорослих і однієї дитини. Кожен з дорослих заробляє по 20 тисяч гривень на місяць, але цих коштів ледь вистачає на покриття основних витрат, тому немає можливості заощаджувати. Він зазначив, що новий одяг купують переважно для дитини, яка швидко росте, а дорослі використовують те, що вже мають у гардеробі.

Ще один користувач емоційно відреагував на допис щодо того, скільки потрібно для життя в Києві витрачати зараз коштів. Юзер вважає, що з такими цінами, у столиці тисяча доларів або євро (понад 40 тис. грн, - Ред.) - "це як мінімалка".

Пізніше до дискусії долучився ще один учасник. Він зазначив, що його сім'я має місячний дохід у розмірі 5600 євро (більше 250 тис. грн), з якого відраховується 6% податку. За його словами, цих коштів цілком вистачає на всі потреби: їжу, завершення будівництва їхнього будинку, покупки для дому та заощадження.

Раніше в УНІАН обговорювали питання, якою повинна бути мінімальна зарплата в Україні. За словами фінансиста Олени Шепель, реальний рівень мінімальної зарплати має становити щонайменше 15 тисяч гривень. Вона також зазначила, що в березні 2025 року фактичний прожитковий мінімум в Україні складе 10 800 гривень.

Читайте також