Сирія перестала друкувати свою валюту в Росії і знайшла нових партнерів, повідомляє Reuters.

Як зазначає агенство, такий крок став можливим завдяки поліпшенню відносин з арабськими та західними країнами Перської затоки, а також послабленню санкцій США.
Сирія уклала угоду на 800 мільйонів доларів з компанією DP World з Об'єднаних Арабських Еміратів для модернізації порту Тартус. Це перший контракт подібного роду після оголошення президента США Дональда Трампа про скасування американських санкцій.
Сирійська влада почала розглядати варіанти друку валюти за кордоном на початку року, а після послаблення санкцій ЄС у лютому цей процес набув більшої динаміки. У межах оновлення банкнот із сирійського фунта буде видалено зображення Башара Асада, а частина номіналів отримає новий дизайн.
Зазначається, що Росія понад десять років друкувала сирійську валюту після введення санкцій, однак тепер Дамаск намагається диверсифікувати свої зовнішні економічні зв'язки. Попри це, співпраця з Москвою не припиняється - Росія продовжує постачати Сирії гроші, паливо і пшеницю, утримуючи військові бази.
На сьогоднішній день Сирія переживає нестачу банкнот, що частково зумовлено накопиченням фунтів громадянами та спекулянтами, в той час як уряд обмежує їхній обіг для регулювання валютного курсу.
Згідно з офіційною інформацією, на нелегальному ринку курс фунта коливається приблизно на рівні 10 тисяч за долар, у той час як до початку війни один долар оцінювався в 50 фунтів.
Нагадаємо, що 13 травня Дональд Трамп, який є резидентом, оголосив про свій намір скасувати всі санкції США щодо Сирії. Це рішення має на меті підтримати відновлення країни після тривалої 13-річної війни.
На наступний день глава адміністрації США провів зустріч із новообраним президентом Сирії Ахмедом аль-Шараа. Трамп висловив позитивну думку про сирійського лідера, хоча ще нещодавно в Америці його вважали терористом.