Які причини спонукають молодь до контрактної служби у віці 18-24 років: результати опитування новобранців від Reuters.

Чимало молодих солдатів сприймають службу в армії як свій громадянський обов'язок.
Молоді люди, які долучилися до програми "Контракт 18-24" і підписали контракт про службу в Силах оборони України, розповіли, що саме їх мотивувало найбільше, окрім фінансової пропозиції. У Reuters опитали сімох новобранців, яких відправлять воювати в передові частини приблизно за два місяці.
Серед сотень молодих людей, які наразі погодилися на цю пропозицію, 20-річний Павло Брошков зазначив, що вважає військову службу своїм моральним обов'язком.
"Я прагну, щоб моя дитина ніколи в житті не стикалася з поняттям 'війна'. Я просто хочу, щоб вона навіть не мала уявлення про те, що це таке."
При цьому наголошується, що фінансові умови програми його також привабили - як молодий батько він мріє купити квартиру для своєї сім'ї.
Його дружина Христина Брошкова, яка лише вісімнадцятирічна, усвідомлює важливість захисту батьківщини, проте не може позбутися тривожних думок щодо загроз, які їх оточують.
"Мій чоловік зараз під загрозою смерті, і вона може наздогнати його в будь-який час. Хоча гроші є важливим стимулом, помирати заради них зовсім не виправдано."
Для 18-річного Юрія Бобришева особистісна мотивація відігравала ключову роль. Утікаючи у 15 років з окупованої російськими військами Волновахи в Донецькій області, він досі живе з важкими спогадами про насильство, а також з болем втрати брата, який загинув у цих місцях.
"Я спостерігав за численними тілами. Як тільки я вирушив, моє бажання повернутися і знову боротися стало нестримним."
Згідно з інформацією, наведеного у виданні, інші новобранці, яких опитали, зазначили, що вирішили приєднатися до програми, щоб захищати свою країну, мати більше можливостей контролювати своє життя, а не просто виконувати призов, а також мати можливість розвивати військову кар'єру.
Авторитетне дипломатичне джерело, яке має інформацію щодо бойової готовності держави, повідомило, що середній вік українських військових на frontі складає 45 років.
Командир батальйону Da Vinci Wolves, Сергій Філімонов, який виконує свої обов'язки на фронті в східному Покровському напрямку, зазначив, що до нової призовної кампанії приєдналося чимало мотивованих молодих людей. Тому він не здивувався, коли побачив значну кількість заявок від осіб віком 18-24 років. За його словами, для того, щоб вести війну, одних фінансових стимулів замало.
"Слід боротися за близьких, за родину, за наше майбутнє, а не за гроші."
Військовий інструктор з однієї з бригад Олександр Мороз охарактеризував цей набір молоді як "незначну частину" у зусиллях зменшити середній вік військовослужбовців на передовій.
"На даному етапі вони залишаються дітьми, хоча й досить дорослими", - зазначив він.
Нещодавно Павло Паліса, заступник керівника Офісу президента, зазначив, що кількість заявок на вступ до Збройних сил України в рамках програми "Контракт 18-24" була вражаючою, однак фактично укладено лише кілька сотень контрактів.
"На пам'ять, не хочу вводити в оману. Але насправді мені хотілося б, щоб ця цифра була більшою. Там, можливо, було близько 500 людей, щось в цьому роді. Хоча заявок насправді надійшло дуже багато."
Згідно з інформацією, близько 1500 людей перебувають на стадії укладання контрактів. Однак значна частина поданих заявок не пройшла цей етап. Існує безліч чинників, які могли вплинути на цю ситуацію.