Згідно з інформацією Reuters, малоймовірно, що санкції Європейського Союзу істотно affect на прибутки Росії від нафтового експорту.

Остання серія санкцій, запроваджених Європейським Союзом, навряд чи суттєво вплине на хід війни, яку Росія веде проти України. З цієї причини нові санкції з боку президента Дональда Трампа залишаються одним із обмежених економічних механізмів тиску на Кремль.
Як інформує Цензор.НЕТ, про це пише Reuters.
Найбільших втрат від нової заборони, найімовірніше, зазнає Індія, на яку торік припало 16% європейського імпорту дизельного палива та авіагасу. У 2024 році на російську нафту також припадало 38% індійського імпорту.
Нова заборона не поширюється на країни, які є нетто-експортерами нафти. Це означає, що найбільшими вигодонабувачами цього обмеження, ймовірно, стануть виробники з Перської затоки, зокрема Саудівська Аравія, ОАЕ та Кувейт, які мають потужні нафтопереробні підприємства. Вони зможуть заповнити дефіцит у індійських НПЗ і збільшити експорт пального до Європи.
Росія виявила способи обходу встановлених обмежень, зокрема через створення великого "тіньового флоту" танкерів, а також використання різноманітних страхових і фінансових схем, що дозволяють їй експортувати нафту, перевищуючи встановлену максимальну ціну. Внаслідок ухилення від первісного цінового порогу під санкції потрапили лише 447 танкерів.
Москва, ймовірно, знайде способи пом'якшити вплив нових санкцій, можливо, через розширення "тіньового флоту" або шляхом маскування походження нафти за допомогою перекидання вантажу з одного судна на інше в океанських водах.
Ба більше, Індія і Китай, найімовірніше, продовжать купувати російську нафту зі знижкою, щоб отримати вигоду для внутрішнього ринку, тоді як експорт палива, що призначався для ЄС, перенаправлять на інші ринки.
Таким чином, навіть якщо на папері нове обмеження цін може призвести до скорочення доходів Росії від продажу нафти, в реальності нові заходи ЄС навряд чи позбавлять Москву фінансів. Одним зі способів завдати удару по фінансах РФ може стати запровадження Трампом "вторинних санкцій", згідно з якими до країн, що купують нафту в Москви, застосують 100%-ві мита, якщо Кремль за 50 днів не домовиться з Україною про мир.