Новини світу фінансів

Російська валюта швидко втрачає свою вартість, що призводить до падіння цін на акції "Газпрому" -- Delo.ua

Курс євро на світовому валютному ринку Forex перевищив 120 рублів. Протягом доби він зріс на 9%.

Центробанк Росії встановлював офіційний курс долара на 27 листопада на рівні 105,06 рубля, євро - 110,49.

Курс долара по відношенню до рубля піднявся вище за відмітку 110 руб. вперше за два роки та вісім місяців, попереднього разу таке було у березні 2022 року.

Згідно з інформацією від Investing.com, посилаючись на торгові дані, акції російського "Газпрому" зазнали значного падіння, опустившись нижче позначки в $1 за одиницю. В рублевому вираженні їхня вартість наближається до історичних рекордів найнижчої ціни. Для порівняння, на піковому рівні одна акція "Газпрому" оцінювалася у $8,5, що вісім разів перевищує теперішню ціну.

Варто зазначити, що з початку осені курс рубля демонструє зниження по відношенню до долара та євро. Російські аналітики вказують, що основними причинами цього є "висока геополітична невизначеність" та надмірна грошова маса в обігу. Додатковим чинником, що впливає на падіння рубля, виступає новий пакет санкцій з боку США, який стосується російського "Газпромбанку" — одного з ключових постачальників валюти у країні.

Аналітики прогнозують, що американські санкції щодо "Газпромбанку" призведуть до скорочення припливу газової виручки до Росії.

У листопаді Міністерство фінансів Російської Федерації передбачило, що середній курс долара досягне 103 рублів до 2027 року. Це припущення було закладено в затвердженому Держдумою та Радою Федерації проекті федерального бюджету. Проте, як можна помітити, рубль втрачає вартість швидше, ніж очікувалося відомством.

Варто зазначити, що Московська біржа, яка є провідним біржовим центром у Росії, зупинила торги доларом та євро після введення санкцій Міністерством фінансів США в червні. Внаслідок цих обмежень юань став основною валютою на російському валютному ринку, за інформацією Центрального банку РФ, цей китайський юань займає 99% всіх біржових угод.

Читайте також