Російська Федерація застосовує біткоїн у своїй міжнародній торгівлі.
Російські підприємства розпочали застосування біткоїна та інших криптовалют для міжнародних фінансових трансакцій. Це відбулося внаслідок змін у законодавстві, які відкрили можливість використання цифрових валют як способу боротьби із західними санкціями.
Про це заявив міністр фінансів Росії Антон Силуанов, пише РБК-Україна з посиланням на Reuters. Про це повідомляють Контракти.UA.
Агентство пише, що санкції ускладнили життя Росії з її основними партнерами, такими як Китай і Туреччина. Річ у тім, що місцеві банки проявляють обережність щодо угод, пов'язаних з Росією, щоб уникнути контролю з боку західних регулюючих органів.
Цього року Росія також надала можливість використовувати криптовалюти у зовнішньоекономічній діяльності та вжила заходів для легалізації майнінгу цифрових валют, зокрема біткоїна. Як країна-агресор, вона займає одне з провідних місць у світі за обсягами майнінгу біткоїнів.
"У рамках експериментального режиму можливе використання (у зовнішньоторговельних операціях - ред.) біткоїнів, які ми добули тут, у Росії. Такі транзакції вже відбуваються. Ми вважаємо, що їх слід розширювати і розвивати далі. Я впевнений, що це відбудеться наступного року", - заявив Силуанов.
Він також зазначив, що міжнародні перекази з використанням цифрових валют є перспективою майбутнього.
Також видання нагадало, що цього місяця російський диктатор Володимир Путін заявив, що нинішня адміністрація США підриває роль американського долара як резервної валюти. Зокрема, використовує його в політичних цілях, змушуючи багато країн звертатися до альтернативних активів.
Путін вказав на біткоїн як на приклад, підкресливши, що жодна країна чи організація не має змоги контролювати цю криптовалюту.
"Заяви Путіна продемонстрували, що російський президент виступає за активне впровадження криптовалют", - підсумували в Reuters.
Нагадаємо, що в ніч з 4 на 5 грудня 2024 року біткоїн досяг рекордного рівня. Ціна однієї монети в той день перевищила позначку в 100 000 доларів.