Новини світу фінансів

Росія стоїть на межі серйозної кризи через потребу підтримувати військові дії: розвідка оприлюднила нові дані.

Служба зовнішньої розвідки України заявила, що Російська Федерація стоїть на порозі значної економічної кризи. Основним фактором цього є серйозний дисбаланс між доходами та витратами державного бюджету.

Цю інформацію наводить аналіз СЗРУ. Наступного тижня в Держдумі Росії відбудеться обговорення урядового законопроєкту, що стосується коригування показників федерального бюджету на 2025 рік. За намірами уряду, дефіцит буде збільшений майже в три рази – з 12 до 42 мільярдів доларів.

"Головним чинником для термінових заходів є значний розрив між доходами та витратами бюджету", - зазначили у розвідці.

Основним фактором негативних тенденцій в економіці РФ та розриву у фінансах є надмірні витрати, насамперед через необхідність живити криваву машину війни проти України, що суттєво перевищують можливості бюджету. Уряд РФ, щоб компенсувати нестачу коштів, планує безпрецедентне підвищення податкового навантаження на населення та бізнес.

Через сильний дисбаланс у бюджеті уряд Росії вирішив переглянути фінансовий план на 2025 рік і збільшити його дефіцит у 2,5 раза - з 12 до 42 мільярдів доларів США. Попри це, Міністерство фінансів РФ заявляє, що прогноз зростання економіки залишиться незмінним - 2,5 %, і пояснює це очікуваним зростанням доходів, не пов'язаних із нафтою та газом.

Це, по суті, свідчить про безпрецедентне зростання податкового тиску на підприємства в новітній історії Росії. Для того, щоб зміцнити економічну ситуацію, російська влада має намір значно підвищити обсяги податкових зборів.

Водночас вже зараз близько 30% малого й середнього бізнесу в Росії перебувають на межі банкрутства, а до кінця року ця частка може зрости до 50%.

Міністр фінансів Росії Антон Сілуанов заявив, що бюджет країни нібито залишиться стабільним і всі плани розвитку будуть виконані, незалежно від зовнішніх обставин. Однак він не згадує, що понад 30% доходів бюджету залежать від продажу нафти, ціна якої помітно впала на початку 2025 року.

Зараз російську нафту в портах Приморськ і Новоросійськ купують по 47-49 доларів США за барель, хоча в бюджеті була закладена ціна на рівні 69,7 долара за барель. Через це нафтогазові доходи Росії можуть скоротитися на третину - до 30-40 мільярдів доларів, що відповідає прогнозованому дефіциту бюджету РФ на цей рік.

Схожа ситуація і з рівнем інфляції: уряд заявляє про 7,6%, тоді як насправді, за незалежними оцінками, вона вже перевищує 20%.

"У рамках маніпуляцій з офіційною статистикою спостерігається подібна ситуація з рівнем інфляції. Уряд Росії встановлює прогноз на рівні 7,6%, тоді як наші оцінки свідчать про те, що реальна інфляція в країні вже перевищує 20%," - зазначається в повідомленні.

За інформацією OBOZ.UA, американські урядовці, як стверджується, завершили створення нового пакету економічних санкцій проти Російської Федерації. Ці заходи, що включають обмеження в банківському секторі та енергетиці, мають на меті посилити тиск на Москву. Вони повинні спонукати Росію підтримати ініціативи президента США Дональда Трампа щодо завершення конфлікту в Україні.

Читайте також