Новини світу фінансів

Росія виглядає як мрець, що йде. Незважаючи на всі обставини, Захід повинен підтримати Україну в її боротьбі за виживання.

аспірант, експерт з військової аналітики в Університеті Осло, Норвегія

На мою думку, цього року стало найбільш очевидним що обидві сторони стикаються з обмеженістю своїх ресурсів як центральною проблемою. ЗМІ нарешті почали звертати на це увагу, хоча майже виключно в контексті зростання дефіциту людських ресурсів в Україні.

Втім, Росія також має справу з не менш важливими викликами, зокрема у питаннях постачання техніки та фінансів, а також з проблемами, пов'язаними з людськими ресурсами. Саме тому існує потреба в наборі нових рекрутів, яким пропонують бонуси за підписання контракту до $40 000.

Недостатня кількість людських ресурсів на фронті може миттєво відобразитися на тактичному та оперативному рівнях, особливо в умовах, коли супротивник володіє ініціативою. Проте на стратегічному рівні ситуація для Росії виглядає далеко не райдужно; я б навіть зазначив, що вона має вкрай негативний характер.

Як і всі інші, я не можу з упевненістю визначити, коли ресурси Росії досягнуть критичної межі — це може відбутися як у 2026 році, так і не раніше 2030 року. Проте, немає сумнівів у тому, що можливості Москви продовжувати війну мають свої обмеження, і Росія врешті-решт зазнає виснаження. Головне питання полягає в тому, чи зможе Україна витримати цей тиск до того часу.

Читайте також