Новини світу фінансів

Ринок зробив свої висновки. Долар відповів на слова Трампа, виголошені під час його інавгурації.

21 січня курс долара США зріс щодо євро та фунта стерлінгів, тоді як в парі з ієною він демонструє зниження.

Розрахований ICE індекс DXY, який відображає зміни вартості долара стосовно шести валют (євро, швейцарський франк, ієна, канадський долар, фунт стерлінгів і шведська крона), знизився на 0,87%. Тим часом, більш широкий WSJ Dollar Index показує підвищення на 0,3%, згідно з інформацією від Інтерфакс-Україна.

Підтримку американській валюті надають заяви нового президента США Дональда Трампа, що стосуються, зокрема, зовнішньої торгівлі. Він оголосив, що запровадить 25%-ве мито на ввезення товарів із Мексики та Канади з 1 лютого. Водночас він утримався від нових обіцянок підвищити мита для Китаю, зазначивши, що обмежувальні заходи щодо поставок із цієї країни, запроваджені в період його першого президентського терміну, все ще діють.

Занепокоєння, яке виникло внаслідок можливого підвищення мит на імпорт товарів до США з боку Трампа, сприяло зміцненню долара з жовтня минулого року, як зазначає Trading Economics.

Пара євро/долар за даними на 8:05 кв 21 січня торгувалася на рівні $1,0379 порівняно з $1,0418 на закриття попередньої сесії. Курс фунта до долара опустився до $1,2276 з $1,2329 за підсумками торгів у понеділок.

Вартість ієни піднялася до місячного максимуму в парі з американською валютою завдяки зростанню очікувань підйому ключової процентної ставки Банком Японії на засіданні 23-24 січня. Згідно з консенсус-прогнозом експертів, ставка може бути піднята до 0,5% з нинішніх 0,25%, за даними Trading Economics.

Станом на 8:05 курс пари долар/ієна зафіксувався на позначці 155,38 ієни, що є зниженням порівняно з 155,64 ієни на закритті ринку в попередній день. В ході сесії котирування долара навіть опустилися нижче рівня 155 ієн, досягнувши 154,79 ієни.

Курс долара США по відношенню до офшорного юаня зріс до 7,2763 юаня, піднявшись з 7,2626 юаня за результатами торгів 20 січня.

Досі відзначалося, що президент Сполучених Штатів Дональд Трамп оголосив про намір своєї адміністрації запровадити 25% мито на імпорт товарів з Мексики та Канади, починаючи з 1 лютого.

У ході своєї передвиборчої кампанії Трамп виступав з пропозиціями щодо значних тарифних змін: він планував ввести 25% податок на імпорт з Мексики та Канади, 60% мито на товари з Китаю, а також до 20% на імпорт з інших країн. Крім того, він наголошував на готовності застосовувати тарифи як засіб тиску на інші держави, зокрема, на Данію, щоб переконати її передати США контроль над Гренландією.

Відповідаючи на питання щодо мит на Китай під час підписання свого указу, Трамп вказав, що значна частина тарифів, які він запровадив у перший термін, все ще діє, адже колишній президент Джо Байден не скасував їх. Щодо можливості введення загальних мит, Трамп зазначив: "Цілком ймовірно, але наразі ми не готові до цього".

Читайте також