Ринки очікують нових оголошень від Трампа: у 2025 році золото встановило вже десятий рекорд.
Ціни на золото досягли нового рекорду, вперше перевищивши рівень $2950 за унцію, що еквівалентно приблизно $95 тисячам за кілограм. Таке зростання зумовлене тривогами інвесторів щодо можливого загострення глобальної торгової війни, яке може бути спровоковане діями нинішнього президента США Дональда Трампа.
Згідно з інформацією Reuters, 20 лютого ціни на золото на спотових ринках піднялися до $2954,69 за унцію, але згодом трохи знизилися до $2953,12, що все ще на 0,7% вище в порівнянні з попереднім днем. В той же час на ф'ючерсних ринках вартість золота зросла на 1,2%, досягнувши $2970,7.
Це стало вже десятим рекордом від початку року. Загалом з 1 січня курс золота зріс вже на 12%. Зазначається, що відбувається на тлі рішень нової адміністрації США, оскільки золото традиційно виступає "тихою гаванню" у часи турбулентності та невизначеності на фінансових ринках.
"Рівень у $3000 притягує ринок, немов магніт. Незважаючи на те, що з технічної точки зору ринок виглядає перекупленим, існує ймовірність, що ми зможемо подолати цю важливу позначку," - зазначає незалежний аналітик Росс Норман. Він підкреслює, що позначка $2950 була останнім бар'єром на графіках, тому подальше зростання ринку є лише питанням часу.
Декілька аналітиків вважають, що старт мирних переговорів між Росією та Україною здатен певним чином стабілізувати ринкову ситуацію, що, в свою чергу, може вплинути на ціну золота. "Хоча існують припущення, що можливі переговори можуть спричинити короткочасне зниження вартості золота, будь-яка така слабкість виявиться недовговічною", - зазначає ринковий стратег IG Єп Джун Ронг.
Разом із підвищенням вартості золота, також зростають ціни на інші дорогоцінні метали. Наприклад, ціна срібла на спотовому ринку піднялася до $33 за унцію (+0,9%), платина досягла рівня $974,85 (+0,3%), а паладій зріс до $981,70 (+1,4%).
Як повідомлялося раніше на OBOZ.UA, в Україні було знято ряд валютних обмежень, які діяли до цього часу. Зокрема, українські підприємства отримали можливість проводити операції з банківськими металами без необхідності фізичної доставки, використовуючи для цього безготівкову національну валюту. Крім того, підприємствам дозволено компенсувати витрати інвесторів шляхом виплати купонів за єврооблігаціями.