Запаси України досягли історично високого рівня.

У квітні уряд отримав понад $6,3 мільярда на свої рахунки в Національному банку, завдяки фінансовій допомозі від західних партнерів та розміщенню облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП).
За підсумками травня міжнародні резерви України зросли другий місяць поспіль і сягнули 46 млрд 683 млн доларів. Це новий історичний рекорд, повідомив Нацбанк у середу, 7 травня.
Відзначається, що на 1 травня обсяги резервів збільшилися на 10,2%, що становить 4 мільярди 303 мільйони доларів.
"Ця тенденція виникає внаслідок, з одного боку, значних фінансових вливань від міжнародних партнерів, а з іншого, - найнижчих з квітня 2024 року обсягів чистого продажу іноземної валюти Національним банком на валютному ринку", - зазначено в повідомленні.
В цілому, зміни в резервних коштах були зумовлені кількома факторами. Зокрема, на рахунки уряду в Національному банку було зараховано 6 мільярдів 347 мільйонів доларів, отриманих від західних партнерів, а також від розміщення валютних облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП).
На обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті було витрачено близько 518 мільйонів доларів, а також 82,1 мільйона доларів було сплачено Міжнародному валютному фонду.
У квітні, в порівнянні з березнем, чистий обсяг валютних операцій Національного банку знизився на 17,1%. Регулятор реалізував на валютному ринку 2,2 мільярда доларів США та придбав до резервів 17,5 мільйона доларів.
Крім того, внаслідок переоцінки фінансових активів, зумовленої змінами ринкових цін та валютних курсів, резерви зросли на 742,5 мільйона доларів.
Національний банк підкреслив, що існуючий обсяг міжнародних резервів дозволяє покрити фінансування імпорту протягом 5,6 місяців.
Нагадаємо, що в березні обсяги міжнародних резервів України зросли на 5,6%, досягнувши понад 42 мільярдів доларів. Раніше вони скорочувалися протягом двох місяців підряд.
А за підсумками грудня 2024 року резерви України зросли майже на 10%, до 43,8 млрд доларів. Тоді це був історичний рекорд.