Новини світу фінансів

Прокуратура, правоохоронці та судді в Україні накопичують сотні мільйонів у криптовалютах: це їхній спосіб впоратись із викликами війни.

У 2024 році українські державні службовці подали більше 2,1 тисячі декларацій, в яких фігурує криптовалюта. Це показник, що перевищує в 2,2 рази кількість декларацій на початку конфлікту.

Цифрові активи поступово перетворюються на звичне явище для державних службовців, і з кожним новим викликом зростає інтерес до криптовалют. Особливо помітно це серед представників силових органів, де кожен п’ятий вказав у своїй декларації наявність криптовалюти.

Найбільша кількість криптодекларацій надійшла від Національної поліції України – 322, що складає 15% від загальної кількості таких документів. Прокуратура також не відстає, подавши 240 декларацій, за ними йдуть судді з 227 документами, а також співробітники Збройних сил України, які подали 77 декларацій.

Щодо географії ситуація зрозуміла: на перших позиціях перебувають Київ та його область, за ними слідують Харківська та Дніпропетровська області.

У сфері криптовалют, Tether (USDT) є найпопулярнішим вибором серед державних службовців, зокрема, його задекларували 802 особи. На другому місці розташувався Bitcoin (BTC) з 731 декларацією, а замкнув трійку Ethereum (ETH) з 713 задекларованими активами.

Деякі чиновники зуміли прямо суттєво поповнити свої крипторахунки. Наприклад, Олег Бондаренко, голова Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики, володіє 80 BTC - близько 279,4 млн гривень.

Віталій Бровко, начальник департаменту Офісу Генпрокурора, може похвалитися рекордними 847 908 USDT - майже 35 млн гривень.

Звісно, не обійшлося без втрат. Колишній заступник голови Державної служби геології та надр Роман Сарамага "втратив" 380,95 біткоїнів - близько 1,33 млрд гривень. Ось біда, що такі історії зі втраченими криптоактивами досить популярні серед чиновників.

Читайте також