Прогноз вартості на 2025 рік: які товари залишаться доступними за ціною.

У 2025 році в Україні прогнозується помірна стабільність цін на деякі харчові продукти, незважаючи на загальне зростання вартості через інфляційні процеси та зовнішні фактори. Фахівці виділяють п’ять груп продуктів, ціни на які, ймовірно, не зазнають значних змін у найближчий час, повідомляє MigNews, посилаючись на ресурс Www.rbc.ua.
Чому деякі продукти залишаться доступними
На ціни в Україні впливають багато факторів -- від ситуації на фронті війни, погодних умов до світових цінових трендів і логістики. Проте аналітики Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) прогнозують, що за умови стабільного постачання та врожаю певні продукти будуть мати менш волатильні ціни.
ТОП-5 продуктів зі стабільною ціною у 2025 році
1. Соняшникова олія
Попри незначне зростання ціни на 2% на початку місяця, обсяги переробки соняшнику зросли на 7%. Завдяки сезонному збільшенню пропозиції сировини та помірному попиту ціна на олію має залишатися стабільною. Станом на травень середня вартість пляшки олії (850 мл) -- близько 76,7 грн, що на 30% вище від минулорічної.
2. Зерно риса
Ціна на рис залишається на стабільному рівні, а також на 13% нижча в порівнянні з минулим роком. Український ринок значною мірою залежить від глобальних цін, які знизилися завдяки високому врожаю в Азії та укріпленню індійської валюти. У травні вартість одного кілограма шліфованого рису становила приблизно 50 гривень.
3. Продукти з молока
Ціни на молоко залишаються практично незмінними протягом останніх двох місяців. Хоча виробництво трохи зменшилося, споживчий попит залишається на низькому рівні, що дозволяє цінам зберігати стабільність, хоча суттєвого зниження не очікується.
4. Яйця (яйця курячі)
Після свят Пасхи вартість яєць почала зменшуватись, і у травні вона знизилася на 5%, до 72 гривень за десяток. З огляду на зростання кількості приватних господарств та сприятливі погодні умови, є велика ймовірність подальшого зниження цін.
5. Овочі по сезонам
Ціни на овочі почнуть знижуватись завдяки зростанню внутрішнього виробництва та імпортних поставок. Вже зараз огірки подешевшали на 31%, а помідори - на 21%. Очікується, що в літній та осінній періоди вартість таких овочів, як капуста, буряк, морква та картопля, залишиться стабільною або зазнає невеликого зниження.
Які фактори визначатимуть ціни в майбутньому?
Повна стабільність цін наразі залишається складним прогнозом через вплив війни, зміни погоди, інфляції та коливань світових ринків. Нацбанк України відзначає, що харчова інфляція в 2024 році значно підвищилася через посуху, але у 2025 році завдяки новому врожаю і зростанню імпорту очікується поступове зниження інфляції до менш ніж 10% наприкінці року.
Завдяки цьому, а також за умови, що не виникнуть несподівані потрясіння в пропозиції, продовольча інфляція може утримуватися на рівні приблизно 3%. Це, в свою чергу, матиме позитивний вплив на доступність продуктів харчування для населення України.
Нещодавно з'ясувалося, що в популярному печиві, яке обожнюють українці, виявлено шкідливі добавки.