Національний виробник зазнав втрат. Україна ввела суттєве мито на імпорт певного товару з Індії.

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) ухвалила рішення 16 квітня про введення остаточного антидемпінгового мита на імпорт побутових сірників з Індії до України, яке становитиме 35,7%.
Рішення вступає в силу через 30 днів після дати публікації оголошення.
Антидемпінгове розслідування ініційовано 12 квітня 2024 року у відповідь на імпорт сірників з Індії та Пакістану. Це сталося завдяки заяві ТОВ "Українська сірникова фабрика", яка контролює понад 50% загального обсягу виробництва сірників в Україні.
Комісія з’ясувала, що в період розслідування (з 1 квітня 2023 року по 31 березня 2024 року) імпорт сірників з Індії в Україну відбувався за цінами, що суттєво знижувалися, тоді як з Пакистану не було жодного імпорту.
Протягом цього часу обсяги імпорту за демпінговими цінами зменшилися на 47,3% у абсолютних значеннях, водночас вони зросли у відношенні до загального обсягу виробництва товарів в Україні на 27,8%, а також у співвідношенні до споживання – на 26,4%.
Також варто зазначити, що виробництво національного виробника скоротилося на 58,7%, а рівень використання виробничих потужностей залишився на такому ж рівні. Обсяги реалізації на внутрішньому ринку зменшилися на 58,1%. Що стосується фінансових показників, то результат від продажів на внутрішньому ринку в доларовому еквіваленті впав на 229,4%, а в гривнях – на 275,3%. Рентабельність від продажів на внутрішньому ринку знизилася на 390,4%, внаслідок чого вона стала від'ємною.
На підприємстві спостерігається зменшення чисельності виробничих працівників на 2,4%. Заробітна плата знизилась на 32,1%, продуктивність праці зменшилась на 57,7%, обсяги інвестицій скоротились на 100%, а залишки товарів на складах зросли на 134,1%.
Комісія виявила, що Республіка Індія має великий потенціал для експорту, що вказує на можливість суттєвого збільшення обсягів демпінгового імпорту сірників з цієї держави в найближчі роки.
ТОВ Українська сірникова фабрика заснована 1995 року, виробничі потужності розташовані у Рівненській області. Проєктна потужність фабрики -- 630 млн коробок сірників на рік. Продукцію поставляють в усі регіони України та за її межі.
Згідно з інформацією від opendatabot, у 2024 році фабрика зазнала збитків на 3% більше, ніж у 2023 році, досягнувши суми 26 мільйонів гривень, тоді як чистий дохід зріс на 9,7%, складавши 175,2 мільйона гривень.
Останнім вигодонабувачем компанії є киянка на ім'я Марія Фурсіна.
Як стало відомо, українська фінансово-технологічна компанія Fintech Farm запустила необанк Roarbank на індійському ринку, який функціонуватиме за підтримки місцевого банку Unity Small Finance Bank.