Новини світу фінансів

Запит на індустрію краси та віддалену зайнятість: якими були стартові тенденції 2025 року на ринку праці – Delo.ua

Ринок праці у 2025 році стартував з динамічним підйомом: кількість доступних вакансій зросла на 7%. Найпомітніше зросла потреба у спеціалістах у бʼюті-індустрії. Крім того, спостерігається значний підвищений інтерес до віддаленої роботи: у січні конкуренція за такі позиції зросла майже на 50%.

Про це свідчить аналітика Work.ua.

Для тих, хто шукає роботу, доступно більше 90 тисяч відкритих позицій.

У січні 2025 року на платформі Work.ua було розміщено 94 985 вакансій від роботодавців, що на 7% перевищує грудневі показники.

Цей показник практично ідентичний кількості вакансій у січні 2022 року, останньому місяці перед початком повномасштабної агресії, коли на ринку праці було зафіксовано 97 349 відкритих позицій.

Хоча загальна кількість вакансій практично повернулася до довоєнного рівня, структура їх розподілу змінилася. У прифронтових регіонах пропозицій роботи значно менше, ніж до початку повномасштабного вторгнення.

Так само нерівномірно у січні зросла кількість вакансій в областях-лідерах за кількістю роботи:

● Київська -- 31 489 вакансії, +4% до грудня;

У січні найбільше пропозицій роботи було виявлено в наступних сферах:

Крім того, якщо провести порівняння з минулим місяцем, можна помітити суттєве зростання вакансій у сфері "Краса, фітнес, спорт" — на цілих 29%.

Категорія "Краса, фітнес, спорт" в основному збагачена новими пропозиціями для спеціалістів у сфері бʼюті-індустрії:

Ці спеціальності набули великої популярності в перші місяці 2025 року.

Які факти відомі про змагання?

У січні поточного року ринок праці зазнав значного збільшення кількості кандидатів, що стало одним із найбільших показників з початку 2023 року, коли розпочався етап нестачі кадрів. Внаслідок цього було отримано приблизно 1,5 мільйона заявок на відкриті позиції, що на 39% перевищує грудневі показники.

Шукачі зберігають традицію розпочинати нове життя з нового року, і це стосується не лише особистих змін, а й пошуку нової роботи. Цю тенденцію можна чітко побачити на графіку конкуренції. Востаннє такий високий рівень показника спостерігався у квітні 2023 року, зазначається в аналітиці.

Якщо раніше найбільша конкуренція спостерігалась серед верстальників та Front-end розробників, то нині на перший план виходять директ-менеджери та фахівці з чатів. Ці професії передбачають обробку запитів від клієнтів, зазвичай через соціальні мережі.

У той же час, найменше змагання спостерігається у сферах, таких як "Охорона та безпека", "Робітничі професії та виробництво", "Будівництво та архітектура", "Транспорт та автомобільна галузь", а також "Медицина та фармацевтика".

Демографічний профіль особи, що здійснює пошук.

У сфері зайнятості спостерігається зростання частки жінок та молодих спеціалістів віком до 35 років на кілька відсоткових пунктів.

Які зарплати

Єдиним показником, який не зазнав змін у січні 2025 року, є заробітна плата. Медіанна сума все ще становить 24 000 гривень.

Проте в окремих регіонах та секторах економіки все ж відзначаються зміни. Наприклад, середній рівень заробітної плати підвищився в Київській області до 26 000 грн, що на 750 грн більше, ніж у грудні, а також у Харківській області, де середня зарплата досягла 21 000 грн, зростаючи на 1 000 грн.

Також відзначається зростання пропонованих доходів у таких категоріях:

У списку професій з найбільшими заробітками (за винятком управлінців, IT-експертів та спеціалістів для оборонних сил):

Ось кілька варіантів професій з відповідними заробітними платами: медіабайер (67 500 грн), міжнародний водій (55 000 грн), ендодонтист (51 900 грн), спеціаліст з рихтування, ріелтор, стоматолог, моторист (50 000 грн), бізнес-аналітик, менеджер продукту (45 000 грн).

Найнижчі доходи мають бібліотекар (9 500 грн), маркувальник (11 000 грн), педагог-організатор (11 500 грн), прибиральник (12 000 грн), посудомийник (13 500 грн), оператор АЗК (14 000 грн).

Крім того, відмічено, що кількість відгуків на вакансії в Силах оборони знизилася на 1%.

Нагадуємо, що ситуація на ринку праці в Україні залишається непростою. Усі галузі економіки стикаються із браком кваліфікованих кадрів, а найбільший попит спостерігається на робітничі спеціальності.

Зауважимо, рівень офіційного безробіття в Україні скоротився і наприкінці 2024 року досяг історичного мінімуму. У грудні кількість зареєстрованих безробітних становила 94,2 тисячі, з них 75,8 тисячі (80%) - жінки.

Читайте також