Новини світу фінансів

Загрозами "впливових знайомств" у Запоріжжі було викрито схему, що займалася вимаганням грошей у родин загиблих українських захисників. Фото.

У Запоріжжі було розкрито та ліквідовано злочинну схему, що полягала у вимаганні коштів у сімей загиблих українських військовослужбовців. Спільними зусиллями Служби безпеки України та Національної поліції було встановлено, що подружжя вимагало від родичів загиблих солдатів половину одноразової державної допомоги, а також регулярні "відкати" з щомісячних виплат.

Про це повідомила пресслужба СБУ. За інформацією слідства, організували цю схему колишній військовий із Полтавщини, який тепер очолює кілька громадських організацій, разом із дружиною, посадовицею територіального центру комплектування у Запоріжжі.

Жінка, виконуючи обов'язки керівниці відділу психологічної підтримки в військовому комісаріаті, займалася збором даних про родини загиблих. Цю інформацію вона передавала своєму чоловікові, який, у свою чергу, телефонував родинам і пропонував їм оперативне оформлення компенсацій за умови сплати "відкатів".

У разі відмови - погрожував створенням штучних перешкод під час розгляду документів на отримання грошової компенсації. Для цього вихвалявся потерпілим своїми зв'язками у командуванні військових частин, які можуть взагалі "скасувати" виплату допомоги.

Правоохоронці спіймали чоловіка на місці злочину, коли він отримував частину коштів одноразової допомоги, призначеної дружині загиблого військовослужбовця. Під час обшуків у його помешканні знайшли документи, що стосуються інших постраждалих сімей, контактні дані, а також готівку, що перевищує 50 тисяч доларів у різних валютах.

Зловмиснику було висунуто обвинувачення за частиною 3 статті 369 Кримінального кодексу України, що стосується пропозицій, обіцянок або надання неправомірних вигод службовій особі, вчинених за попередньою змовою групою осіб. Йому може загрожувати до 8 років позбавлення волі з можливістю конфіскації майна.

Ведеться розслідування з метою притягнення до відповідальності спільниці та інших осіб, які мають відношення до "схеми".

Нагадаємо, що працівники Служби безпеки України та Офісу генерального прокурора виявили у Києві групу "підприємців", які торгували "тиловими" позиціями для військових. Ціна їхніх послуг коливалася від 15 до 25 тисяч доларів США.

Як повідомляло OBOZ.UA, у Волинській області Служба безпеки України разом з Офісом генерального прокурора виявила депутата обласної ради, який брав участь у створенні схеми незаконного вивезення чоловіків за межі країни. В ходе розслідування з’ясувалося, що він надавав ухилянтам фальшиві документи.

Читайте також