Новини світу фінансів

Перевірки Національного банку перетворилися на засіб впливу на тих, хто не угодний системі, -- стверджує Борис Кушнірук.

Дії регулятора проти Міжнародного інвестиційного банку ведуть до знищення фінансової установи, причому в поведінці окремих чиновників, які здійснюють тиск, наявні ознаки корупції. Таку думку озвучив економіст, ексголова правління банку "Юнекс" Борис Кушнірук у своєму блозі на "Цензор.Нет".

Зокрема, фахівець висловив сумнів щодо обвинувачень, які були висунуті проти банку МІБ Петра Порошенка. На переконання Кушнірука, ця ситуація стала своєрідним каталізатором політичних перевірок з боку регулятора, після чого представники інших фінансових установ почали відкрито говорити про випадки незаконного тиску з боку НБУ, зокрема, Департаменту фінансового моніторингу.

Згідно з численними свідченнями представників галузі, Департамент, очолюваний Анною Липською, активно проводить як безвиїзні, так і виїзні перевірки, які майже завжди призводять до накладення необґрунтованих та непропорційних санкцій. Це часто завершується позбавленням ліцензії, що фактично призводить до руйнування фінансової установи. При цьому зростає кількість свідчень, що свідчать про те, що такі дії можуть бути спрямовані на користь певних конкурентних банків, які, використовуючи адміністративні важелі, намагаються зайняти домінуючу позицію на ринку, -- зазначив Кушнірук.

На його думку, підтвердженням цих доводів слугує той факт, що всі рішення про введення санкцій скасовуються після їх оскарження в суді.

Кушнірук зазначає, що Анна Липська, директорка Департаменту фінансового моніторингу НБУ, була призначена на цю посаду без достатнього досвіду в галузі банківських послуг, і її управлінські рішення неодноразово ставили під сумнів її професійну кваліфікацію. Що стосується Ірини Дрозд, яка раніше очолювала відділ виїзного нагляду в тому ж департаменті, то, за словами експерта, вона нещодавно була звільнена.

У 2024 році Ірина Дрозд таємно придбала розкішну нерухомість у Варшаві. Проте, на даний момент, вона не зазначила цю покупку у своїй електронній декларації. Натомість, у декларації можна побачити рахунки в польському банку PEKAO з загальною сумою, що перевищує $30 тисяч, — зазначив Кушнірук. За його словами, це викликає підозри, особливо враховуючи обмеження на валютні операції, введені Національним банком для громадян України.

Згідно з інформацією, отриманою від власних джерел, Борис Кушнірук повідомляє, що впродовж останніх двох років Липська та Дрозд провели близько чотирьох місяців за межами країни, нібито у справах. Він зазначає, що ця інформація повинна стати об'єктом уваги слідчих НАБУ.

Паралельно в Національному банку України повідомили про те, що вони зіткнулися з кампанією дискредитації та тиском після проведення перевірки банку, пов’язаного з Петром Порошенком, на відповідність законодавству.

Читайте також