Перепродаж білетів: після проведення широкомасштабних обшуків в Укрзалізниці було висунуто вже десять підозр.
Після проведення широкомасштабних обшуків правоохоронці оголосили підозри десятьом співробітникам Укрзалізниці, які налагодили діяльність злочинного угруповання, що займалося перепродажем квитків на міжнародні потяги.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Київська міська прокуратура.
Залежно від ролі та участі у злочинних схемах, підозрюваним інкримінують ч. 1, 2 та 3 ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній) та ч. 1 та 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем).
Розслідування виявило, що організатором незаконного заробітку на квитках став голова первинної профспілкової організації Вагонної дільниці станції Київ-Пасажирський, яка належить до філії "Пасажирська компанія". До цієї діяльності він залучив заступника начальника дільниці, інструкторів поїзних бригад, а також начальників поїздів, що здійснюють міжнародні перевезення.
Члени злочинної групи регулярно організовували продаж пасажирам місць у службових купе та купе для відпочинку провідників, які не підлягали реалізації через офіційну систему продажу квитків, а також вільних місць. Квитки продавалися за ціною від 300 до 500 євро, тоді як офіційна вартість квитка на потяг маршруту Київ-Варшава становила 3700 гривень. Кошти пасажири передавали безпосередньо начальникам поїздів або провідникам, що працювали на міжнародних напрямках.
Окрім того, до впровадження системи верифікації пасажирів Укрзалізницею за допомогою Дія.Підпис, учасники цієї схеми купували квитки з наміром їх подальшого перепродажу пасажирам безпосередньо напередодні відправлення.
Квитки на міжнародні потяги, такі як №67/68 Київ-Варшава, №19/20 Київ-Хелм, №119/120 Дніпро-Київ-Хелм-Київ-Дніпро, №23/24 Київ-Хелм, №89/90 Київ-Перемишль та №351/352 Київ-Кишинів, продавалися за зазначеними схемами, а також для інших маршрутів міжнародного сполучення.
У період з січня по червень 2024 року було зафіксовано функціонування цих схем. Учасники розподіляли отримані кошти між собою. За первинними оцінками, через нелегальний продаж квитків Укрзалізниця понесла втрати, що перевищують 73 мільйони гривень доходу.
Під час більш ніж 80 обшуків, правоохоронні органи виявили та confiscували грошові кошти в національній та іноземній валютах, загальною вартістю близько 5 мільйонів гривень, а також автомобілі, записи в чорновому варіанті, документацію та мобільні телефони.
Розслідування продовжується.
Згідно з інформацією, оприлюдненою Укрінформом, Національна поліція спільно з Укрзалізницею здійснювала розслідування щодо неправомірних дій посадових осіб у сфері міжнародних пасажирських перевезень.