Згідно з повідомленнями ЗМІ, дискусії про корисні копалини між Україною та США відбулися в атмосфері напруги та конфліктних настроїв.
Перемови між делегаціями України та США про угоду в галузі корисних копалин проходять в атмосфері напруги та конфлікту. Обидві сторони досі не змогли знайти спільну мову щодо перспектив подальшої співпраці.
Зокрема, зустріч, що відбулася у Вашингтоні 11 квітня, відзначалася "антагоністичним" настроєм. Цю інформацію надає Reuters.
Представники США та України знову зустрілися для обговорення угоди про доступ до українських мінеральних ресурсів. За інформацією, отриманою з надійних джерел, шанси на досягнення значного прогресу залишаються вкрай низькими.
Напруга в ході переговорів у Вашингтоні виникла внаслідок нової версії пропозиції адміністрації президента США Дональда Трампа, яка має значно ширший обсяг у порівнянні з початковим варіантом. Представник Міністерства фінансів США підтвердив, що угода обговорювалася, проте не розкрив жодних деталей. У відомстві лише зазначили, що на зустрічі піднімалися "технічні аспекти".
Згідно з отриманою інформацією, нова редакція проекту забезпечить Сполученим Штатам пріоритетний доступ до мінеральних запасів України та зобов’яже Київ інвестувати всі доходи від видобутку природних ресурсів українськими державними і приватними компаніями в спільний інвестиційний фонд. Проте запропонована угода не міститиме гарантій безпеки з боку США для України.
Окрім того, в документі зазначено, що Сполучені Штати наполягають на тому, щоб Міжнародна корпорація фінансування розвитку уряду США отримала контроль над газопроводом, що з'єднує російський енергетичний гігант "Газпром" з Європою через територію України.
Нагадаємо, що президент Володимир Зеленський підкреслив, що українська делегація зможе укласти угоду зі США лише у разі, якщо вона буде взаємовигідною. Він акцентував увагу на тому, що основною умовою цього договору є рівноправність сторін.
Як повідомляло видання OBOZ.UA, уряд України вже виділив 113 мільйонів гривень з резервного фонду державного бюджету для підготовки проекту угоди між Україною та США в сфері корисних копалин. Ці кошти будуть використані для отримання консультаційних послуг.