Новини світу фінансів

Пентагон і незалежні експерти відкидають заяву Трампа про надання Україні 350 мільярдів доларів допомоги, повідомляє "Голос Америки".

Озвучені президентом США Дональдом Трампом дані щодо допомоги США Україні значно перевищують реально витрачені суми.

Цю інформацію наводить Цензор.НЕТ, посилаючись на "Голос Америки".

Нагадується, що президент Трамп цього тижня повторив заяву про те, що Сполучені Штати витратили 350 мільярдів доларів на війну в Україні.

Ця величина значно перевищує показники, зафіксовані Міністерством оборони та міжвідомчою контрольною групою, що моніторить фінансування США для України.

Які відомості надає Пентагон?

З початку незаконної агресії Росії в лютому 2022 року Конгрес США надав Україні приблизно 183 мільярди доларів, згідно з інформацією міжвідомчої наглядової групи, що займається підготовкою звітів для Конгресу.

Пентагон підтвердив, що Сполучені Штати надали Україні військову допомогу на суму 65,9 мільярда доларів, а також зазначив, що ще 3,9 мільярда доларів, затверджених Конгресом для підтримки Києва, досі не були витрачені.

Крім того, повідомляється, що приблизно 58 мільярдів доларів із загальної суми допомоги Україні, що становить 183 мільярди доларів, було використано в Сполучених Штатах.

Ці кошти були спрямовані безпосередньо на розвиток американської оборонної промисловості або шляхом заміни старої зброї, переданої Києву, на нову зброю американського виробництва, або шляхом прямих інвестицій у промисловість.

Голос Америки надіслав запит до Білого дому з проханням роз'яснити висловлювання Трампа, зокрема, надати всі матеріали, що стосуються виявлених математичних несоответствий. У відповідь Білого дому були процитовані слова президента.

Аналітичні дані

Кільський інститут світової економіки, що є німецькою некомерційною організацією, яка аналізує військову, фінансову та гуманітарну підтримку для України, повідомляє, що європейські держави — зокрема Європейський Союз, Велика Британія, Ісландія, Норвегія та Швейцарія — надали близько 140 мільярдів доларів на допомогу Україні. При цьому Сполучені Штати виділили приблизно 120 мільярдів доларів у рамках загальної підтримки.

Свій факт-чекінг про обсяги допомоги США і заяви Дональда Трампа оприлюднило і видання Deutsche Welle.

Перевірка фактів видання не підтвердила слів Трампа про 350 мільярдів доларів для України:

"Трамп не представив жодних доказів щодо цих сум, а цифри значно відрізняються від тих, що були опубліковані в інших джерелах."

Згідно з інформацією, наданою робочою групою, що здійснює контроль за ситуацією в Україні при уряді Сполучених Штатів, загальна сума допомоги, яку США надали Україні, досягає 203 мільярдів доларів, повідомляє видання.

З початку повномасштабного військового вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року Конгрес США виділив або надав через інші механізми близько 183 мільярдів доларів для операції Atlantic Resolve (OAR) і для більш широкої підтримки України. Окрім цього, Сполучені Штати надали 20 мільярдів доларів у вигляді кредитів в рамках ініціативи Великої сімки щодо термінових позик для прискорення доходів, як зазначається у звіті цієї групи.

DW зазначає, що при висвітленні допомоги Україні, медіа часто користуються інформацією, отриманою через ініціативу Ukraine Support Tracker (UST), розроблену німецьким аналітичним центром Kiel Institute for the World Economy.

Згідно з оцінками економістів, сума фінансових зобов'язань США, що призначені виключно для допомоги Україні в конфлікті з Росією, станом на 31 грудня 2024 року становитиме $128 мільярдів.

Фахівці з перевірки фактів журналу Newsweek заявляють: "Не існує жодних підтверджень того, що США витратили або передали Україні 350 мільярдів доларів".

Спеціальний генеральний інспектор операції Atlantic Resolve (OAR), відповідальний за контроль витрат США, повідомив, що Конгрес надав Україні та OAR близько 183 мільярдів доларів США, згідно з даними Newsweek.

З цієї суми 130,1 мільярда доларів було обіцяно, а 86,7 мільярда доларів було виплачено в період з 2022 по 2024 фінансові роки.

Цей фінансовий пакет також передбачає підтримку в сфері безпеки для НАТО-союзників у країнах-партнерах, тому не всі кошти призначені виключно для України.

У вересні 2022 року Світовий банк оголосив, що вартість відновлення України може становити 350 мільярдів доларів, як повідомляє дане видання.

Експерти стверджують, що заморожені активи Росії можуть бути застосовані для фінансування відновлення в разі встановлення миру.

Крім того, аналіз засвідчив, що частина витрат на Україну повертається в США.

Згідно з інформацією, опублікованою в The Washington Post, кошти, виділені на озброєння України, використовувалися для оновлення або виготовлення нових запасів зброї для Сполучених Штатів.

Як повідомляв Голос Америки, з початку повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року Конгрес США схвалив для стримування Росії та допомоги Україні близько 183 мільярдів доларів.

Ось інформація, надана міжвідомчою наглядовою групою, що відповідає за підготовку звітів для Конгресу.

Читайте також