Зниження вартості долара не свідчить про початок його відходу від основної позиції в глобальній економіці - заявив Міжнародний валютний фонд.

Незважаючи на найбільше зниження за півстоліття, долар продовжує залишатися основною валютою у глобальній фінансовій системі.
Незважаючи на найзначніше піврічне зниження з 1973 року, долар США продовжує виконувати роль основної валюти в глобальній фінансовій системі.
Цю інформацію надає прес-служба Міжнародного валютного фонду в звіті про зовнішній сектор.
На думку аналітиків МВФ, падіння долара не свідчить про втрату довіри, а є результатом надмірного зміцнення валюти в 2024 році, геополітичної турбулентності, зростання попиту на хеджування та зміни очікувань щодо грошово-кредитної політики США.
У Міжнародному валютному фонді підкреслили, що панування долара триває вже більше 80 років, незважаючи на значні глобальні зміни, такі як розпад Бреттон-Вудської системи у 1973 році, завершення Холодної війни в 1991 році та запровадження євро у 1999 році.
Долар, як відомо, є ключовою валютою у сферах міжнародної торгівлі, фінансів та резервів. За оцінками Міжнародного валютного фонду, його провідна позиція залишається незмінною.
Окрім того, долар має "непомірний привілей" - США можуть запозичувати дешевше й у більших обсягах, аніж інші країни. Водночас це має зворотний бік - "непомірний обовʼязок", бо валюта забезпечує страховку для світу від глобальних шоків.
У пресслужбі також поділилися інформацією про еволюцію цифрових активів у доларах, зокрема стейблкоїнів. Ці інструменти можуть зміцнити позиції долара на світовій арені, проте водночас вони несуть у собі певні ризики для фінансової стабільності.
Згідно з інформацією прес-служби, торгові перешкоди в країнах, що стикаються з дефіцитом, зокрема в США, не впливають на глобальні диспропорції. Вони, навпаки, виступають як удар для внутрішньої економіки, знижуючи рівень інвестицій та заощаджень.
Контекст. Раніше інформаційне агентство Mind інформувало про зниження готівкового курсу долара, в той час як євро стало дорожчим. На "чорному ринку" курс американської валюти зменшився на 3 копійки, а європейської - на 6 копійок.