ОНОВЛЕНО: Національний банк утримав облікову ставку на рівні 15,5%: причини цього рішення.

Правління Національного банку прийняло рішення залишити облікову ставку на рівні 15,5%. Це крок сприятиме стабільності валютного ринку, дозволить зберегти контроль над інфляційними очікуваннями та поступово знизити інфляцію до цільового показника 5% у рамках монетарної політики. Враховуючи високий рівень невизначеності, що посилився в останні місяці, НБУ готовий гнучко реагувати на зміни в балансі ризиків, що впливають на цінову динаміку та очікування щодо інфляції.
Цю інформацію можна знайти на веб-ресурсі регуляторного органу.
"Для підтримання стійкості валютного ринку, збереження контрольованості очікувань та поступового приведення інфляції до цілі 5% на горизонті політики Правління Національного банку України вирішило зберегти облікову ставку на рівні 15,5%", - йдеться в повідомленні.
Оновлення відбулося о 14:07.
Відзначається, що ранні кроки НБУ щодо посилення процентної політики спочатку зупинили падіння дохідності гривневих активів, а згодом сприяли їх поступовому зростанню. У березні та квітні було зафіксовано підвищення процентних ставок як на державні облігації в національній валюті, так і на строкові депозити в гривні з терміном понад три місяці, включаючи пропозиції від провідних банків роздрібного ринку.
Згідно з інформацією Національного банку України, підвищення зацікавленості до гривневих фінансових інструментів стало причиною зростання їхнього попиту. Особливо варто зазначити значний приріст вкладів населення у банках усіх категорій на термін, що перевищує три місяці.
За інформацією, у березні спостерігався максимальний чистий попит на термінові депозити та ОВДП за останнє десятиліття. Підвищення зацікавленості в гривневих накопиченнях призвело до зменшення потреби населення в іноземній валюті та зниження інтервенцій НБУ.
Згідно з прогнозами Національного банку України, облікова ставка залишиться на позначці 15,5% протягом найближчих місяців. Повернення до політики зниження процентних ставок можливе лише після стабілізації цін та зменшення загрози закріплення інфляції на двозначному рівні. Якщо ризики посиляться, НБУ може продовжити утримувати ставку на нинішньому рівні довше, ніж зазначено в оновленому макропрогнозі, і буде готовий вжити додаткових заходів, як зазначили представники Нацбанку.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що інфляція зростатиме в найближчі місяці - прогноз НБУ. На це впливатимуть гірші торішні урожаї та збільшення виробничих витрат підприємств.