Новини світу фінансів

"Охоронець цвинтаря". Національна комісія відхилила законопроєкт Гетманцева щодо криптовалюти.

На сайті комісії повідомляється, що вона подала 80 пропозицій та зауважень до цього проєкту.

"Цей законопроєкт заважає створенню в Україні сучасної та дієвої системи регулювання ринку віртуальних активів, не відповідає курсу євроінтеграції нашої країни та зобов'язанням щодо впровадження європейських актів. Тому його не можна підтримувати комісією," -- зазначається у рекомендаціях.

Однією з основних рекомендацій для вдосконалення законопроєкту є встановлення регулятора ринку відповідно до норм MiCA. За словами Ліги, голова податкового комітету Верховної Ради та автор законопроєкту Данило Гетманцев вважає, що НКЦПФР не може виконувати роль регулятора. На його думку, комісія не справляється зі своїми поточними обов'язками і перетворилася на "охоронця кладовища" в умовах мертвого фондового ринку.

НКЦПФР висловлює незгоду з позицією Гетманцева і підкреслює, що саме комісія повинна виступати головним регулятором для значної частини ринку віртуальних активів. Ця частина ринку має багато спільного з ринками капіталу та фінансовими інструментами, зокрема в питаннях емісії та допуску віртуальних активів до торгів, а також контролю за діяльністю емітентів токенів і постачальників послуг, які займаються обігом віртуальних активів.

Також комісія пропонує заборонити автоматичний допуск на український ринок емітентів та провайдерів послуг, пов'язаних з криптовалютами, без національної авторизації, оскільки передбачені в законопроєкті юрисдикції не мають загальної заборони для резидентів держави-агресорки.

"Особливо акцентуємо увагу на тому, що НКЦПФР не має ніякого відношення до рішень про можливе призупинення або блокування розгляду законопроєкту у Верховній Раді, оскільки не наділена відповідними повноваженнями", – зазначено в заяві.

Раніше повідомлялося. що за словами голови комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева, криптовалюту в Україні з високою ймовірністю легалізують вже у першому кварталі 2025 року. Проте пільгових умов оподаткування криптовалюти не передбачається.

Читайте також