"Охматдит" після нападу: які перспективи у провідної дитячої лікарні?

Відбудова "Охматдиту". Капітальний ремонт сучасного корпусу лікарні - одного з чотирьох, що були пошкоджені через влучання російської ракети 8 липня минулого року, розпочнеться у червні.
Як довго триватиме відновлення основної будівлі "Охматдиту"? Коли почнуться роботи з реставрації інших відділень? Чи зможе медичний заклад на цей період продовжувати лікувати дітей? Відповіді на ці питання ви знайдете в сюжеті Романа Барашева.
Олександр Урін, виконуючий обов'язки генерального директора Національної дитячої спеціалізованої лікарні "ОХМАТДИТ":
Ракета влучила в дах цієї будівлі, яка є однією з перших споруд "Охматдиту", де з 2010 року функціонував Центр токсикології. Діти були евакуйовані до укриття, що знаходилося на цокольному поверсі під будівлею. На щастя, 130 років тому цегла та цемент виготовлялися на високому рівні, і, як ви можете бачити, будівля витримала удар, врятувавши життя тих, хто перебував всередині.
Найбільша дитяча лікарня в Україні. Торік у липні ворог ударив по "Охматдиту" крилатою ракетою. Понад 30 дорослих і дітей травмовані. Загинули двоє - дідусь пацієнтки та лікарка. Зруйновані приміщення, знищене дороге медичне устаткування.
Валерій Бовкун, керівник відділу пластичної та реконструктивної мікрохірургії Національної дитячої спеціалізованої лікарні "ОХМАТДИТ":
Ми зазнали значних втрат в обладнанні. У нашому відділенні було два операційних мікроскопи, які після вибуху отримали такі серйозні пошкодження, що їх неможливо відремонтувати.
Окрім корпусу токсикології, який є архітектурною пам'яткою, внаслідок атаки були пошкоджені ще три будівлі: хірургічний, адміністративний та консультативно-лікувальний.
Едем Адаманов, заступник міністра охорони здоров'я України.
По хірургічному корпусу 12 березня була оголошена процедура Світовим банком, за правилами та грантові кошти Світового банку. Виконавець повинен за 2 місяці показати нам, що далі робити з цим корпусом, наприклад, він запропонує повністю його зруйнувати, побудувати новий. Або відновити наявний. І зробити якісь надбудови. У нас є бачення, щоб зверху була вертолітна площадка для того, щоб відновити медичну авіацію після нашої перемоги.
Ремонт хірургічного відділення заплановано розпочати не раніше наступного року, повідомив чиновник. Тим часом, вже в червні поточного року намічено проведення робіт у сучасному лікувально-діагностичному корпусі, який був введений в експлуатацію за рік до початку повномасштабної агресії.
Едем Адаманов, заступник міністра охорони здоров'я України.
На початку травня оголошуємо тендер у системі "Прозоро". Мова йде про капітальний ремонт нового корпусу, фінансування якого забезпечить фонд "Здорове суспільство" для "Охматдит".
Відновлення цієї будівлі вартуватиме близько чотирьохсот мільйонів гривень.
Віктор Ляшко, глава Міністерства охорони здоров'я України:
Наша ключова задача - відновити корпус новий. Благодійний фонд підтверджує, що він повністю готовий покрити вартість цих робіт.
На даний момент в даному приміщенні завдяки фінансуванню благодійників та держави було виконано термінові ремонти. Це зроблено для забезпечення підтримки дітей в зимовий період. Проте фасади, вікна та інженерні системи все ще потребують належного ремонту.
Олександр Урін, виконуючий обов'язки генерального директора Національної дитячої спеціалізованої лікарні "ОХМАТДИТ":
Хоча ми не експлуатуємо всю доступну площу через пошкодження деяких ділянок, щодня щонайменше 350 дітей отримують необхідне лікування.
Тема відновлення "Охматдиту" набула великого розголосу минулого року через питання, які виникли щодо тендерних процесів. Хоча розслідування ще тривають, представники лікарні підкреслюють, що вдалося зберегти кошти, зібрані для потреб медичного закладу.
Інна Іваненко, керівник Ради з відновлення Національної дитячої спеціалізованої лікарні "ОХМАТДИТ":
Всі кошти знаходяться на рахунках, жодна гривня не зникла. Вони зберігаються на рахунках фондів "Юнайтед 24" та "Охматдит - здорове дитинство". Усі ресурси залишилися недоторканими, і ніхто не використав їх для інших цілей.
На даний момент у "Охматдиті", внаслідок втрати частини приміщень, кількість ліжок зменшилась з 720 до 530. Проте, лікарі підкреслюють, що число проведених операцій залишилося незмінним. Таким чином, провідна дитяча лікарня України продовжує функціонувати і має потребу в ремонті.