Падіння курсу російського рубля призведе до зростання цін на побутову техніку, в той час як постачальники овочів і фруктів починають анулювати свої контракти.
Падіння рубля посилилося через нові санкції щодо фінансового сектору Росії.
Російський рубль демонструє подальше зниження, незважаючи на валютні інтервенції, що проводяться Центральним банком Росії. 28 листопада курс рубля знизився по відношенню до долара, юаня та євро. Як зазначає ТСН, цю інформацію також підтверджують Контракти.UA.
Про це пише видання "КоммерсантЪ".
Видання повідомляє, що постачальники овочів і фруктів з країн, які Росія класифікує як "дружні", анулювали ряд контрактів на експорт до РФ внаслідок знецінення рубля.
Слід зазначити, що внаслідок зростання валютних ризиків та різкого падіння курсу рубля, Росія опинилася у ситуації скасування експортних угод на фрукти з Єгипту, Туреччини та Ірану. Постачальники з цих країн стали більш обережними і тепер вимагають перегляду цін, щоб компенсувати підвищені валютні ризики.
Також торгівці овочами та фруктами, які в зимовий період в основному імпортуються з інших країн, вже почали утримувати свої запаси, сподіваючись на підвищення цін.
Згідно з повідомленнями російських ЗМІ, іноземні та російські виробники побутової техніки довели до відома торгових мереж намір підвищити ціни на свою продукцію на 10% у відповідності до офіційних листів від компаній.
Серед компаній, які вирішили підвищити свої ціни, варто відзначити французьку "Групу "СЕБ-Схід"" (Tefal, Rowenta, Krups та інші), турецьку IPH appliances (Beko, Indesit, Grundig та ін.), а також російські бренди Kuppersberg і Vard. Всі, за винятком "Групи "СЕБ-Схід", вже підвищили свої відпускні ціни з 2 грудня. Французька компанія планує підвищення цін з 1 січня 2025 року.
Зниження вартості рубля стає ще більш помітним на фоні падіння фондового ринку, яке перевищує 20% в цьому році. Інвестори активно виводять свої кошти з акцій, надаючи перевагу депозитам з відсотковими ставками, що перевищують базову ставку Центрального банку, яка наразі становить 21%.
Ця обставина підвищує рівень інфляції, що, ймовірно, перевищить оцінки, надані регулятором. Це є протиріччям до суворих заходів монетарної політики, які впроваджує Центральний банк, базова ставка якого досягла найвищих показників з 2003 року.
Аналітики очікують, що до кінця року курс рубля може сягнути 115-120 за долар. Деякі з них закликають уряд і Центробанк вжити заходів, таких як збільшення обсягів обов'язкового продажу валютного виторгу експортерами і скорочення державних закупівель валюти.