Новий уряд Сирії відновив закупівлю пшениці з Росії після того, як колишній президент Асад покинув країну та переїхав до Москви, повідомляє Reuters.

До сирійського порту Латакія прибуло перше судно з пшеницею після того, як колишній президент Башар Асад втік з країни у грудні минулого року на тлі антиурядового повстання.
Сирійське управління, відповідальне за контроль сухопутних і морських кордонів, зазначило, що судно транспортувало 6600 тонн пшениці, як повідомляє Reuters.
В сирійському уряді не надали детальної інформації, проте, згідно з інформацією агентства, корабель прибув з Росії, де знайшов притулок Башар Асад.
Офіційні особи нового уряду Сирії зазначили, що хоча імпорт пшениці та інших основних продуктів не підпадає під санкції США та ООН, проблеми із забезпеченням фінансування торговельних угод стримують світових постачальників від продажів до Сирії.
Згідно з опитуванням, проведеним агентством, трейдери відзначили, що у 2023 році Сирія в значній мірі залежить від імпорту продуктів харчування, який здійснюється наземним транспортом з прилеглих держав.
Росія та Іран були головними союзниками та спонсорами уряду Асада і постачали більшу частину пшениці та нафтопродуктів у Сирію, але припинили робити це після того, як повстанці перемогли, а він втік до Москви.
У березні до сирійського порту Баніяс прибули кілька танкерів, які доставили 67 000 тонн дизельного пального з російського порту Приморськ. Одночасно в Дамаск приземлилися літаки, що привезли нові банкноти для центрального банку Сирії. Аналітики вважають, що ці поставки свідчать про намір Росії підтримувати свої стратегічні військові об'єкти в Сирії, зокрема авіабазу у Хмеймімі та морську базу в Тартусі.
У січні президент Володимир Зеленський надав уряду завдання створити довгостроковий план постачання продовольства до Сирії за активної підтримки міжнародних партнерів. Інформації про реалізацію цього завдання поки що не надходило.
Нагадуємо, що в грудні 2024 року в рамках ініціативи Grain from Ukraine за підтримки Продовольчої програми ООН, Україна відправила до Сирії 21 вантажівку з 500 тоннами пшеничного борошна. Ця допомога призначена для 33 250 родин, що становить приблизно 167 000 людей. Кожен пакет має вагу 15 кг і забезпечить харчування сім'ї з п'яти осіб на протязі місяця.