Нові економічні обмеження США щодо російських банків призвели до різкого падіння рубля та виникнення дефіциту іноземної валюти.
Нові обмежувальні заходи США щодо російських фінансових установ спричинили додаткове зниження курсу рубля, що поставило під загрозу залишкові шляхи для отримання іноземної валюти в Росії.
Згідно з інформацією агентства Bloomberg, з 21 листопада рубль зазнав падіння більш ніж на 5%. Це сталося після того, як Сполучені Штати запровадили санкції щодо близько 50 російських банків, що мають зв'язки з міжнародною фінансовою системою, повідомляє UAINFO.org з посиланням на "ЕП".
Курс рубля досяг позначки понад 105 за долар, що стало найнижчим рівнем з березня 2022 року, коли були введені перші значні санкції у відповідь на вторгнення в Україну.
Читайте також: Росія імплементує закупівлю мікросхем для винищувачів і ракет через компанії, які мають зв'язки з Лукашенком.
Серед об'єктів нових санкцій опинився і "Газпромбанк", який обслуговував міжнародні платежі за російський газ.
З початку року рубль впав на 16% відносно долара, свідчать дані Центробанку РФ. Крім того, він втратив майже 15% щодо китайського юаня.
З початку 2023 року російські компанії, що займаються експортом та імпортом, стикаються з серйозними труднощами у здійсненні міжнародних фінансових транзакцій. Це сталося внаслідок посилення тиску з боку США на країни-союзники, які отримали попередження щодо можливого запровадження вторинних санкцій для банків та інших фінансових установ, що мають справи з Росією.
Читайте також: За даними Bloomberg, настав сприятливий момент для нанесення удару по доходах Кремля від нафти.
Внаслідок цього прямих фінансових угод з основними торговими партнерами Росії майже не залишилось. При цьому країна продовжує обмінювати сировинні товари через посередників, зазвичай отримуючи платіж у рублях.
За словами аналітиків Росбанку, нові обмеження можуть істотно ускладнити зовнішньоторговельні процеси і знизити мотивацію для притоку валютної ліквідності в Росію.