Незаконні азартні ігри в епоху цифрових казино: як Європа протистоїть онлайн-гемблінгу та які кроки повинна вжити Україна.
Онлайн-гемблінг швидко розвивається, проте паралельно з цим активізуються нелегальні платформи, які застосовують криптовалюти та штучний інтелект. Експерти вважають, що Україні необхідно запровадити комплексний підхід до регуляції, спираючись на досвід Європейського Союзу та залучаючи всіх учасників ринку до боротьби з нелегальними операціями.
Про це розповів голова Ukrainian Gambling Council Антон Кучухідзе. Останні роки засвідчили стрімку трансформацію ринку азартних ігор, насамперед за рахунок переносу активності в онлайн.
Така еволюція створює не лише нові можливості для розвитку легального бізнесу, а й серйозні ризики, пов'язані з активністю нелегальних платформ. "Вони [нелегали] дуже активно використовують онлайн-продукти та інструменти для залучення гравців та популяризації своїх послуг", - зазначає експерт.
Це створює серйозні труднощі як для уряду, так і для легального бізнес-сектора та самих учасників. Нелегальні гральні заклади активно використовують новітні технології, щоб уникати контролю, приховувати фінансові операції та маніпулювати своєю аудиторією. Особливо актуальним є застосування криптовалют, які забезпечують повну непрозорість фінансових потоків. "Біткоїн та інші цифрові активи дозволяють злочинцям залишатися невидимими", - підкреслює Кучухідзе.
Крім того, зловмисники дедалі частіше використовують штучний інтелект, щоб обходити системи верифікації користувачів. Європейські країни демонструють конкретні приклади боротьби з нелегальним гемблінгом:
Експерт наголошує, що в Україні необхідно адаптувати сучасні підходи, де не лише держава, а й гравці та легальні оператори стають частиною системи безпеки. "В Україні дуже важливо створити такі умови, за яких державні органи, організатори гемблінгу та навіть самі гравці стануть "агентами боротьби" з нелегалами", -- резюмує Кучухідзе.
У світі цифрових ставок боротьба з тіньовими учасниками неможлива без посилення кіберзахисту, розширення інструментів аналітики та міжнародного співробітництва. "Напрям кібербезпеки у сфері гемблінгу буде посилюватися і відіграватиме все більшу роль у стратегіях регуляторів", - підкреслює експерт.
Як раніше інформував OBOZ.UA, в Україні встановлено нові правила щодо реклами азартних ігор, які набули чинності з 1 квітня. Однак, до моменту затвердження цими правилами органами співрегулювання, розповсюдження реклами азартних ігор у ЗМІ залишається забороненим.