Новини світу фінансів

"Не можна просто відібрати те, що вже існує": Зеленський висловив свої сподівання стосовно угоди зі США щодо надр.

Цього тижня Україна і Сполучені Штати планують провести переговори щодо угоди, пов'язаної з українськими природними ресурсами. Однак українська делегація матиме можливість підписати угоду лише в тому випадку, якщо вона буде вигідною для обох учасників.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський, спілкуючись з журналістами. Він підкреслив, що головною умовою такої угоди є паритет сторін.

За словами українського лідера, обговорення угоди буде проходити у США, і першою буде зустріч технічних команд, яка має на меті виробити головні засади угоди. Головна умова угоди, яку буде відстоювати наша технічна група - саме паритетність.

"Необхідно забезпечити рівність. Важливо, звідки надходять кошти. Якщо ти є партнером у фонді, де все має бути у співвідношенні 50/50, то не можна просто забрати наявні ресурси. Треба сподіватися на оновлення та майбутнє видобуток," - зазначив Володимир Зеленський.

Він зазначив, що "головним завданням для Сполучених Штатів є здійснення цього на своїй території".

"Ви надаєте технології, ми забезпечуємо ресурси, а разом інвестуємо кошти. Наші співробітники отримують прибуток, а ваші компанії використовують унікальні технології, які відсутні в Україні," - зазначив він.

Голова держави особливо зазначив, що українські законодавці повинні обов'язково затвердити цю угоду.

"Угода буде серйозною, і вона буде ратифікуватись у парламенті. Я просто захищаю те, що належить Україні. Вона повинна бути вигідна і Сполученим Штатам, і Україні", - сказав український лідер.

Він також зазначив, що на посту керівника технічної команди, яка працюватиме у Вашингтоні над укладанням угоди, "імовірно очолить" торговий представник України, заступник міністра економіки Тарас Качка, а до складу групи увійдуть "представники інших міністерств".

Як повідомляло OBOZ.UA, уряд України виділив 113 мільйонів гривень з резервного фонду державного бюджету для розробки проекту угоди між Україною та США стосовно корисних копалин. Ці кошти планується витратити на консультаційні послуги.

Нагадуємо, що українська делегація відправиться до США 11-12 квітня. У зв'язку з технічним характером переговорів, участь міністрів не передбачена - до складу делегації увійдуть заступники міністрів економіки та юстиції України.

Зеленський раніше зазначав, що умови угоди щодо корисних копалин зазнають постійних змін. Він підкреслив, що США надали комплексний документ, який вимагає глибокого аналізу.

Читайте також