Новини світу фінансів

«Не соромся помилок і завжди підтримуй інших». Ось 8 порад, які перший у світі мільярдер Джон Рокфеллер передав своєму синові.

Перший в історії мільярдер Джон Рокфеллер, заповів своєму синові Джону Д. Рокфеллеру-молодшому не лише багатство, але й дорогоцінні поради у вигляді листів, що були написані наприкінці 19-го та на початку 20-го століть. В них можна знайти глибоке розуміння бізнесу, багатства, характеру та філософії життя.

І попри те, що цим листам вже понад сто років, поради, якими ділився відомий американський підприємець і співзасновник Standard Oil, актуальні й сьогодні. Сайт The Times of India пропонує 8 найважливіших з них, де він радить не боятись помилятися і завжди допомагати людям.

Праця, самодисципліна та рішучість - ключ до досягнення успіху.

Рокфеллер наголошував, що досягнення успіху не є випадковим явищем, а є результатом невпинних зусиль та самодисципліни. У своїх листах до сина він ділився жертвами, на які йому довелося піти: він прокидався рано, грамотно планував свій час і ретельно обмірковував кожне рішення, щоб воно сприяло його амбіціям. Підприємець закликав сина розвивати звички старанності і наполегливості, адже вони становлять основу для досягнення довготривалого успіху.

Скорочені маршрути мають обмежений період використання.

Одне з найсильніших переконань Рокфеллера полягало в тому, що слово бізнесмена - це його найцінніший ресурс. У своїх листах Рокфеллер застерігав від обману та неетичних кроків, підкреслюючи, що репутація створюється роками, але може бути зруйнована за одну ніч.

На погляд мільярдера, довіра є найціннішою валютою для кожної особи, а чесність у всіх аспектах діяльності може стати запорукою тривалого успіху та авторитету в бізнес-середовищі. Не завжди варто шукати легкі рішення.

Завжди звертайте увагу на фінанси, незалежно від того, яку суму ви маєте.

Рокфеллер завжди демонстрував скромність у ставленні до грошей, незважаючи на те, що вважався найбагатшою людиною в США. Він також настійливо рекомендував своєму синові дотримуватися обачності у фінансових справах, уникати зайвих витрат і мудро вкладати отримані доходи.

Постійно ділитися з суспільством (благодійна діяльність)

У своїх листах Рокфеллер постійно наголошував синові на тому, що багатство супроводжується відповідальністю за покращення життя в суспільстві. Він щедро жертвував значні кошти на благодійні ініціативи. Завдяки його зусиллям з'явилися університети, медичні заклади та соціальні програми, які допомогли мільйонам людей. Він навчав сина бути чутливим до потреб інших і використовувати свої фінансові ресурси для здійснення добрих справ.

Ваше оточення багато говорить про вас.

Рокфеллер вважав, що успіх залежить не лише від індивідуальних зусиль, а й від людей, з якими людина спілкується. Він закликав свого сина створити хорошу команду людей, вміти делегувати роботу та не нехтувати порадами досвідчених людей.

Мислити в широких масштабах, орієнтуватися на завтрашній день.

Бізнес-імперія Рокфеллера не виникла за одну ніч. Як зазначав цей американський підприємець, ключовим аспектом у досягненні успіху є терпіння. Він навчав свого сина не здаватися через тимчасові невдачі, а планувати на десятиліття вперед, стримуючи імпульсивні реакції. Рокфеллер вважав, що терпіння є важливою стратегічною перевагою як у бізнесі, так і в особистому житті.

Ніколи не дозволяй невдачі стати твоїм кінцем, натомість перетвори її на сходинку до успіху.

У кожному своєму посланні мільярдер підкреслював синові, що помилки в житті та в бізнесі неминучі. Уникнути їх не вдасться, але вони можуть стати цінним досвідом. Не варто їх боятися, а, навпаки, слід використовувати набуті знання, щоб уникати повторення в майбутньому.

Баланс роботи та життя - це не привілей, це необхідність

Незважаючи на своє велике підприємство та численні обов'язки, Рокфеллер завжди наголошував синові на важливості досягнення балансу між кар'єрою, сімейними цінностями та здоров'ям. У його рекомендаціях відчувається акцент на необхідності дбати про своє фізичне і психічне благополуччя, а також на важливості спільно проведеного часу з близькими. Він вважав, що справжній успіх вимірюється не лише матеріальними здобутками, але й особистісною реалізацією.

Раніше OBOZ.UA писав про 8 причин, чому дитина росте успішнішою за однолітків.

Читайте також