Новини світу фінансів

Національний банк України надав можливість фінансувати закордонні представництва на суму до 1 мільйона євро щорічно, а також покривати витрати на судові розгляди, пов'язані з експортом та імпортом.

Національний банк України розширив фінансові можливості для закордонних представництв українських компаній. Раніше фінансування обмежувалося лише фактичними переказами 2021 року, але тепер доступно або в межах цих переказів, або до 1 млн євро на рік, в залежності від того, яка з цих сум є більшою.

"Вказане послаблення не вплине на валютний ринок України, оскільки такі перекази будуть можливі лише за рахунок коштів у національній валюті бізнесу. Разом із цим, це відкриє нові можливості для українських компаній у просуванні своєї продукції на міжнародних ринках", - зазначили в Національному банку на своєму сайті в суботу.

Регулятор дозволив такі перекази й відносно молодим компаніям, встановивиши обмеження, що з дати їх державної реєстрації до дати проведення операції має пройти мінімум 12 місяців.

"На думку НБУ, запроваджені зміни в майбутньому сприятимуть підвищенню експортних можливостей країни, оскільки вони стимулюють розширення співпраці українських підприємств з міжнародними партнерами та зростання обсягів торгівлі."

Крім цього, центральний банк надав можливість виконання платежів, які стосуються судових процесів у випадках не виконання нерезидентами зобов'язань за контрактами на імпорт та експорт.

"Прийняті рішення дозволяють юридичним особам незалежно від форми власності здійснювати купівлю іноземної валюти та переказувати її за межі країни для покриття витрат на реєстраційні, арбітражні та судові збори, а також інших витрат під час виконання виконавчих проваджень, пов'язаних з невиконанням нерезидентами умов імпортних та експортних угод", - зазначив Національний банк.

Він зазначив, що враховуючи опитування клієнтів, проведене банками цього року, очікується, що вплив на валютний ринок буде незначним. Натомість бізнес зможе своєчасно та ефективно захищати свої майнові та інші права і інтереси в іноземних юрисдикціях під час вирішення питань, пов’язаних із поверненням валютної виручки за експортними контрактами або передплатою за імпортними угодами.

Національний банк України повідомив, що корективи до "воєнної" постанови №18, прийнятої 24 лютого 2022 року, були внесені постановою правління регулятора №53, яка була ухвалена 9 травня цього року. Ці зміни набрали чинності з 10 травня.

Читайте також