На горизонті маячить значна фінансова криза: насторожливий прогноз американського економіста.
Зростання ціни на золото, яка вперше перевищила $5000 за унцію, свідчить про наближення великої економічної кризи, викликаною втратою довіри у світі до долара США.
На цьому наголосив американський економіст Пітер Шифф, повідомляє Fox Business.
"Золото і срібло сигналізують про можливу більш серйозну кризу, яка може настати або в кінці цього року, або, можливо, на початку наступного. Ми наближаємося до кризи долара США та проблем із суверенним боргом," -- зазначив експерт під час ефіру програми "The Claman Countdown".
За його словами, Центральні банки багатьох країн купують золото для підтримки своїх валют та позбавляються доларів.
"Ми стоїмо на порозі економічної кризи, яка перетворить фінансові труднощі 2008 року на просто гру для дітей," -- зазначив Пітер Шифф.
Економіст зазначає, що інфляційні процеси в США можуть стати значно більш загрозливими в найближчому майбутньому, порівняно з періодом роботи адміністрації Байдена. Він вказує, що це підтверджується зростанням цін на золото та срібло.
При цьому він провів паралель з періодом до кризи 2008 року.
"Так само, як 2007 року, коли ринок субстандартного кредитування вибухнув -- те, що я передбачав за роки до цього -- ми знали, що наближається набагато більша криза. Але фінансова спільнота, Федеральна резервна система тоді говорили, що проблема була ізольованою. Вони не розуміли, що відбувається", -- пояснив Шифф.
Економіст підкреслив, що глобальна економіка функціонує не завдяки Сполученим Штатам, а навпаки — економіка США залежить від світових процесів.
"У нас економіка, що базується на споживанні та кредиті, побудована на статусі долара як світової резервної валюти. І світ починає відступати від цієї підтримки. Долар завалиться і буде замінений золотом", -- зазначив він
Шифф додав, що верхньої межі ціни на золото немає, оскільки "немає нижньої межі для долара".
"Головна відмінність між майбутньою кризою та кризою 2008 року полягає в тому, що вона буде зосереджена в Америці. Вона не буде експортована в решту світу. Це буде глобальна фінансова криза, але вона першою вдарить по Сполучених Штатах. Решта світу фактично виграє", -- підсумував він.
Нагадаємо, що Міжнародний валютний фонд (МВФ) прогнозує підвищення темпів світової економіки до кінця 2026 року.